Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tepsis darált húsos krumplit...

Tepsis darált húsos krumplit csinálok a krumplit meg kell előtte fözni és a húst megpiritani mielőtt beteszem az üvegtálba?

Figyelt kérdés

Nem lehet ugy hogy alulra teszem a nyers krumplit majd darált hust tejfől sajt????

mindenhol azt olvasom hogy megfőzik héjában vagy simán mega darált húst megpiritják olajon.


2013. jan. 30. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell elötte megfőzni egyiket se jó ahogy írtad.

A rakott krumplit kell főzni meg a tojást hozzá.

2013. jan. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A darált húst mindenképpen pirítsd meg egy kis hagymával. Így tuti jól be tudod ízesíteni. a krumplit is azért szokták előfőzni mert így hamarabb kész az étel és tuti meg van főve a krumpli
2013. jan. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

En is megszoktam fõzni a hust is és a krumplit is.

Talán a krumpli nem sülne meg jól, mivel a darálthusnak nem kell sok sülés és kiszáradna.

2013. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Most láttam a tévében a M*ggi tepsis húsos burgonya alap reklámát. Nyers krumpli + nyers hús + nyers krumpli + tejszínnel elkavart por + sajt.


Ebből kiindulvan nem kell semmit előfőzni.


Amúgy én ilyet még sose csináltam.

2013. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én héjában megfőzöm a krumplit, de nem teljesen, a darálthúsból pedig egy pörköltszerűséget csinálok.Azaz dinszelt hagymára teszem, gyorsan átpárolom, fűszerezem fokhagymával sóval borssal kis liszttel meghintem és így teszem két réteg sóval ízesített krumpli közé.A tetejére besamellet öntök és jó sok sajtot, és megsütöm.Én így készítem, de pl a nővérem nyersen rakja a krumplit bele, de a húst ő is megfőzi...ahány ház annyi szokás.Érdemes kipróbálni így is úgy is aztán majd ahogy finomabb lesz az marad meg a családi étlapon. :)
2013. jan. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is előfőzöm mindkét összetevőt, ahogy legtöbben.Biztosan nyersen is lehet, de én még úgy nem próbáltam.

nekem az hosszú lenne míg megsülne sütőben. előkészítve nem nagy idő és csak a tejföllel, sajttal kell összesütni.

2013. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én is megpirítom a húst, illetve a krumplit csak éppen hogy megfőzöm. nem készre, nem tökpuhára, csak egy picit. és a krumpli kerül alulra, hogy a lé/szaft segítségével teljesen megfőjön.
2013. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

Én is előfőzök, elősütök, előízesítek mindent, és amikor már betettem a sütőbe, csak a tejföllel, tejszínnel kell hogy összesüljön.

Persze ez is pont olyan, hogy ahány ház, annyi szokás.

2013. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A sütőbe csak annyira kell betenni, hogy "összesüljön". A tejfölnek pl nem jó, ha sokáig hőkezeled, mert becsomósodik. A sajt pedig megégne rajta, amíg megfő a krumpli. A sütőben kb 10 percet tölt, ennyi idő alatt nem tudnak megfőni rendesen. Ezért kell előfőzni.
2013. jan. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!