Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 6 főre kb. mennyi leves kell?

6 főre kb. mennyi leves kell?

Figyelt kérdés

Vendégség lesz nálunk szülinap alkalmából. Alapjáraton ketten élünk együtt a párommal, sosem főztem még ekkora társaságra. Egy raguleveshez hány deka hús kell és hány liter víz bele?

Előre is köszi a segítséget!



2013. febr. 5. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:

én 6 adagba, kb 60-70 deka húst szoktam főzni, jó tartalamas legyen. csíkokra vágom pl sertésalapockát, vagy valami szárnyas filézett combot, esetleg mellett. egy közepes hagymát disztelek, azon átforgatom a húst fehéredésig, majd hagyom, hogy kiadja a levét. közben sózom is. ha elfőtte a levet, kis vízzel pótolom, amennyi ellepi és kezdem puhítani. közben hozzáadom akb 20 deka gombát, majd vegyeszöldséget felvágva karikára, végöl kb 25 deka zöldborsót is. ezekkel mindig teszek egy kis vizet is, hogy megint ellepje. így a végére kb 2,5 lt lesz, de jó sűrű. legvégül egy kis tésztát is főzök bele.

van amikor tárkonyosan készítem, akkor egy kis lével kikevert tejfölt is teszek bele.

frissenvágott petrezselyemmel megszórom.

2013. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


Kismillió változata van, sok függ attól, hogy milyen fajta husiból akarod készíteni (csirke, vagy sertés, vagy valami más)

Van aki inkább a tejfölös változatot, mások jobban szeretik sok zöldséggel, borsóval, stb.


Akármelyik képre katt. ott lesznek a hozzávalók és a mennyiség is.

2013. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

6 főre 2,5-3,0 liter levest főznék, ennyi elég, még akkor is, ha mindenki 2x szed. Egy 4 literes lábasba rakd fel főzni, ha azt telefőzöd, mire minden benne, biztosan elég lesz.

2013. febr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Pulykahúsból főzőm a levest, a recept megvan, viszont 2 főre szól (kb. 25 deka hús) ennek a meghatszorozását sokalltam, és mivel magam nem eszek húst, ötletem sincs, 6 főre mennyi kell.


Köszönöm a válaszokat :)

2013. febr. 5. 16:33
 5/10 A kérdező kommentje:
*nem kettő, hanem 1 főre :) szóval egy főre szoktam 25 dekát főzni, persze abból marad másnapra is bőven.
2013. febr. 5. 16:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha csont nélküli színhús, az 1 kg bőven elég 6 főre. Ha csontos vegyes, (far-hát-nyak stb.) akkor is elég lesz a másfél kiló husi.
2013. febr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, és ha csontos hús, nem pedig felkockázott színhúsból készíted, a 4 literes fazék nem biztos, hogy elég lesz. Másrészt a pulykának erősebb, ízletesebb a levese, mint a csirke, vagy kockázott sertés. Ez esetben nagyobb fazékban kezdeném a főzést, és az ízétől tenném függővé, hogy a levét mennyire szaporítom meg.
2013. febr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!


Színhúsból fogom főzni. Az edény nem tudom, hány literes, sajnos 2 kisebb (kb. 3 literes) és egy iszonyat nagy, 3x akkora lábasom van csak :)

2013. febr. 5. 17:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor az a 6 literes fazék, nem baj, jó lesz az, a kb. egy kiló színhúst első nekifutásból tedd fel kb. 3 liter vízzel, tehát a fazék legyen kb. félig, amikor benne a husi. Majd ha a többi hozzávaló is belemegy, és a husi félfövésben van, megkóstolod, ha nagyon erős, intenzív íze lesz, akkor még valamennyi vizet (ne sokat) forralj hozzá.
2013. febr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszi, rengeteget segítettél!


U.i.: már megint ki az a majom, aki lepontozgatja a segítőkész, normális válaszokat? :(

2013. febr. 5. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!