Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segítség! Rántott párizsit...

Segítség! Rántott párizsit akartam csinálni, de már itthon vettem észre, hogy nincs zsemlemorzsa. Lehet párizsiasan kisütni a párizsit?

Figyelt kérdés
Viccesen hangzik, de megoldható-e? :)
2013. febr. 6. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet persze, de mindenképpen lisztezd be, mielőtt a sűrű masszába mártod.virslit is szoktam így bundázni.

forró legyen az olaj, hogy azonnal összekapja, és már fordíthatod is. nem kell sok neki, de azért legyen szép színe.papírtörlőre szedd, hogy leitasd a felesleges olajat.

2013. febr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehet párizsiasan is csinálni, de száritott kenyeret is ledarálhatsz - akkor van zsemlemorzsa, használhatsz helyette összetört csipszet, conflakes-t, zabpelyhet, esetleg ezeket dióval, reszelt sajttal keverve is.
2013. febr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
50%
Persze! LSd. előttem lévö válaszadókat! :9
2013. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! :)
2013. febr. 6. 13:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet! Jó és finom lesz úgyis! Vagy akár palacsinta tésztát is csinálhatsz abba mártod bele a parizert és bő forró olajban kisütöd.
2013. febr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet párizsi kosárkát is sütni, ha a borítása sértetlen, egyben van a héja (amiben az egész rúd van)


Szép szeleteket kell vágni, és simán (panírozás nélkül) megsütni. A hasa ki fog dudorodni, a héja meg összetartja a szélét. Így egyoldalas kosárka keletkezik. Anyukám abba rakta nekem a főzeléket.

De lehet bele tojást is sütni valahogy.

2013. ápr. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

egy videón pedig olyat láttam, hogy egy darab virslit majdnem végig hosszában bevágják,

a két szárát visszafelé vezetik, és a csücskeit fogpiszkálóval rögzítik. Egy szivet kapunk!

Serpenyőben, olajon ebbe ütik a tükörtijást, teháát a virsli szív lesz a tojás szétfolyását megfogó külső perem. És így tütik meg egyben.

Ötletes reggeli egy szép este után.

2013. ápr. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!