Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kenyérsütőgéphez recepteket...

Kenyérsütőgéphez recepteket egy lapátos (650gr) nem csak kenyérre gondolok?

Figyelt kérdés
Főleg olyan sütik, amiket nem kell áttenni a sütőbe, meg ütni.Pl, kalács?stb.ja igen valamiért nem jó a kelsztés..mi lehet az oka?eddig jó volt, csak most van vele valami bibi!köszönöm
2009. szept. 6. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem kel meg,annak több oka is lehet.A víz meleg,sok a só vagy a cukor mennyisége,esetleg az élesztő érintkezik a vízzel vagy a cukorral.Lehet,hogy a víz mennyisége sok egy kicsit.Én úgy szoktam,hogy kevesebb vizet teszek a gépbe,és 10 perc dagasztás után,ha nem síma a tészta öntök hozzá1 kanál vizet még.

Receptet meg sokat találsz,ha beütöd a Google-ba,hogy :Kenyérsütés géppel. Ezeken az oldaslokon hasznos tanácsok is vannak.Érdemes végignézni őket.

2009. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én az élesztőt a liszt tetejére teszem, és oda a cukrot is, azért nem jó??(porélesztőt
2009. szept. 7. 17:22
 3/3 anonim ***** válasza:
A cukrot ne az élesztőhöz tedd,hanem keverd bele a lisztbe az edény egyik sarkában.Az élesztőt pedig a másik sarokba tedd.Én a lisztből kb 10.dekával kevesebbet veszek,és helyette burgonyapelyhet teszek bele.Ez alá szoktam a sót és a cukrot tenni.Így puhább és tartósabb lesz a kenyerem.
2009. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!