Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kukorica darából milyen...

Kukorica darából milyen bevált receptek vannak?

Figyelt kérdés
2013. febr. 22. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszer vettem és próbáltam belőle mindenféle ehetőt készíteni (málé, lepény), de borzalmas íze és szaga volt, végül kidobtam.
2013. febr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Parolt zoldseg melle szoktam kesziteni.Egy kispoharnyi darat ketszeres forrasban levo vizben folyamatosan kavarva surure fozom, persze egy pici soval. Ha kesz, akkor egy lapos jenait kicsit kiolajozok es ebbe teritem el. Ha kihult szeletekre vagom es serpenyobe keves olajon egyenkent pirosra sutom mondket oldalat. De lehet mashoz is hasznalni koretkent, nagyon taplalo.
2013. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Maresz4321 válasza:

Csodálkozom, hogy csak kétszeres vízmennyiséget említettél. Szerintem a kukorica darából hatszor annyi lesz, ha megfőzöd. Nevezzük puliszkának. Só kell bele mindenképpen. Aztán ehető

1. tejjel - forró puliszkához hideg tej, hogy hamar lehessen enni. Ha maradt puliszka, másnap a hideg puliszkához forró tejet öntesz, hogy felmelegítse.

2. lekvárral is eszik

3. sűlt töpörtyű darabkákat öntenek a tetejére.

4. hagymával sűlt kolbászkarikákat

5. tehéntúrót tejföllel

6. juhtúrót. Űgy jó, ha rétegesen rakod a tálba kevés olajjal, hogy a meleg puliszka kissé megolvassza a juhtűrót. Ezt még úgy is készítik, hogy rétegesen lábasba rakják kis olajjal,és utána a stütőben addig sütik, amíg a tetején a juhtűró kezd bernulni. Ehhez is lehet előre megsütött kolbászkarikákat vegyíteni.

7. zsíros húsokhoz igen jó köret, ha káposztalében főzöd. Persze, ehhez aranyló,de átlátszó káposztalevet kell szerezni, nem azt a habarcsszerűt, ami a legtöbb helyen előfordul.

8.

2013. febr. 25. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

A legjobb! Tuti bevált! Észre sem veszed, (legalábbis a férjem nem! :) ) hogy kukorica darából készült!!!!!

desszert.eu -n, a túrógombóc másképp receptet keresd!!!

ÉN emiatt kezdtem el venni kukoricadarát!! :)

2013. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 jegecske ***** válasza:

Az én izlésem szerint a puliszka ehetetlen, nem ember gyomrába való /hacsak nincs háború/.

egyetlen ehető módja sztem, ha a kukorica dara griz nagyságú, olajjal összegyúrva izlés szerinti fűszerrel megszórva, káposztába tölteni. Nem savanyúba! Minden töltelékbe egy pici erős paprikát tenni és úgy tölteni, hogy "dagadni" fog. Lassú tűzön kb 2 órát főzni, lehet pici rántást tenni rá, vagy paradicsom ivólevet. Én rántást szokta. Ez böjti eledel, húsvét előtt szoktuk késziteni. Nagyon laktató!

2013. márc. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 yaq12wsx válasza:

1 egység kukoricadara;

1 egység búzadara;

1/2 egység zsemlemorzsa;

2-3 db vanília aroma;

annyi víz amit fölvesz, hogy jól tapadjon....

...és máris kész a házi etetőanyagod horgászathoz... :D

2013. márc. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lys válasza:
de tejbe darát is lehet készíteni belőle. Vagy sósan vízbe megfőzöd tányérra rá szét teríted. Tetejére még melegen pici tejföl, esetleg hagyma, sajt, fűszerek. Be a mikroba pár perc a sajt ráolvad. Nem is nagyon érzed hogy kukoricából van. Szerintem elég finom:)
2013. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kukoricadarás túrógombóc


Hozzávalók 4 személy részére:

2 dl kukoricadara,

40 dkg túró,

5 dl tej (esetleg víz),

1 kávéskanál vaj,

ízlés szerinti cukor (maréknyi),

1 csomag vaníliás cukor

kevés só.

20-30 dkg kevés vajon pirított zsemlemorzsa,

2-3 dl cukrozott, vaníliás tejföl a tetejére.


Elkészítés:

A forrásban lévő tejbe tesszük a vajat, cukrot, vaníliás cukrot, kevés sót, majd belekeverjük a kukoricadarát, majd lassú tűzön puhára főzzük. Amikor langyosra hűlt, a túrót beledolgozzuk, és vizes kézzel gombócokat formázunk. A pirított morzsába forgatjuk. Meghintjük porcukorral. Meglocsoljuk a tejföllel.


Tipp:

Cukrozott darált dióba vagy darált mákba is megforgathatjuk. Ebben az esetben savanykás dzsemmel is tálalhatjuk.

2013. márc. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!