Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szilikonos szív alaku torta...

Szilikonos szív alaku torta formában mit a legjobb sütni?

Figyelt kérdés

Gumisutit szeretnék de attól félek, hogy nem fogom tudni kiszedni. Van eféle tapasztalatotok? Vagy olyan recept amit mar esetleg próbáltatok szilikonos szív alakú formában is bejött?

Előre is nagyon köszönök mindenkinek aki válaszol!



2013. febr. 25. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Torta formában, gondolom, tortát szoktak... A szilikonos formákhoz tényleg nem tapadnak a sütik, bizonyára a gumisüti sem, bár fogalmam sincs, az mi :)
2013. febr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó lesz az is. Nekem sok szilikonos formám van, Tupperware-tanácsadó vagyok. Csinálhatsz benne piskótát, muffin-tésztákat, jughurttortát, egyéb zselatinos csodát, így "gumitortát" is. Fagyasztóba is beteheted, fagyit is csinálhatsz benne. Csak hagyd elég ideig dermedni. Nem tudom, milyen márkájú a tiéd, ezért a sütést nem garantálom 100%-ra, mert nekem volt olyan szilikonos formám, olcsó, amiben nem tudtam sütni. De a dermesztett dolgokhoz tuti jó lesz. A szilikon magától bekoszosodik, ha sokáig áll használaton kívül, ezért használat előtt is el kell mosni. Sütésnél 5-10 percet kell állnia, lehetőleg rácson, miután a sütőből kivetted. Ne használj éles tárgyat. Ám a formát akár ki is tudod fordítani annak érdekében, hogy a sütit kivegyed belőle.
2013. febr. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A gumisütit is ki tudod belőle fordítani, egy kis mozgatással. szóval kicsit megmozgatod, majd ráborítasz egy szép tányért, szorosan hozzáfogod, és ügyesen megfordítod. csak leemeled a formát és ott a szépséges műalkotás:)
2013. febr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!