Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csirkemájat csináltam vacsira....

Csirkemájat csináltam vacsira. Az egyik májon volt egy kevés zöld trutyi. Valóaszínüleg epe. Jól tettem, hogy kidobtam?

Figyelt kérdés
Anyukám azt mondta egyszer régen mikor csirkét bontott, hogy vigyázni kell az epével nehogy rámenjen bármire, mert az ehetetlenül keserű lesz. Igaz ez?
2013. febr. 27. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég, ha levágod azt a részt, az egész májat nem kell kidobni.
2013. febr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már kidobtam. Mármint lefaragtam és a kutyának adtam.
2013. febr. 27. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:
A kuttynak nem keserű?
2013. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha máskor csirkemájat csinálsz, erre mindig ügyelj, az epe teljesen elronthatja, vagyis tényleg ki kell dobni azt a darab májat.

Főleg a fagyos csirkemájat kell kiolvasztás után alaposan átvizitálni, nehogy egy ilyen epés darab belekerüljön a többi közé.

Én a macskámnak sem adnám, annak is félreállna a szája tőle :)

2013. febr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor lesz minden ehetetlen, ha "elfakad" az epe.

Vagyis: ha kiengedett, egyébként is lecsipkodod róla azokat a fehér hártyákat, meg hájdarabokat, az esetleges alvadt vért kimosod belőle. Azzal együtt ha látod, hogy epe-darab maradt rajta, azt jó nagy karéjban kivágod belőle. A máj többi része még attól ehető.

2013. febr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt a zöldes részt jól kikanyarítottam belőle, így adtam a kutyának. Mindent megeszik. Lehet meg se rágta...
2013. febr. 27. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!