Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kollégisták, hogy oldjátok meg?

Kollégisták, hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elnézést kérek mindenkitől akit nem érint a téma,de szerintem vannak itt olyanok akiket igen:)Kollégista vagyok,egyetemi kollégiumba lakok!Teljesen felszerelt konyhával(mosogató,gáztűzhely sütő nélkül),aki ebben a cipőbe jár az hétvégi haza utazásról mit visz vissza,és mit főztök bent a koliba!Ötleteke várok...választ előre is köszönöm..!


2009. szept. 11. 22:26
 1/6 anonim válasza:
szia! én nem szoktam koleszban főzni, viszek vmi kis kaját és azzal elvagyok
2009. szept. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vigyél zacsis kaját.ÉN mindig azt vittem kolis időszakomban:)Mondjuk nálunk volt ebéd,reggeli vacsi(ez csak okj-s képzés volt),de amúgy ha nem volt jó a kaja,vittünk vettünk zacsisat s azt rágcsáltuk:D
2009. szept. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én albiban vagyok, nem koliban, de a helyzet hasonló. Van egy kis szirszar semmire sem elég hűtőnk, abba szépen beteszem az itthonról vitt kajámat és megmelegítem ebédre. 2-3 dobozzal szoktam vinni, egy doboz elég 2 ebédre, ha eszek hozzá zsömlét is. Pl amíg van nyárról paprika, szoktam vinni heti egy doboz lecsót, meg egy dobozzal a szombati ebédből, akkor anyu mindig többet főz. Ha marad a vasárnapiból is, akkor abból is szoktam, de azt még aznap este megeszem, mert utálom a melegített rántott húst. Így nem kell hűtőbe tenni. :)

Reggelire és vacsorára kenyeret vagy zsömlét szoktam enni, pont elfér a 2-3 doboz mellett egy vajasdoboz, azon a szalámi és a paprika. Így nem foglal sok helyet. Főleg idén gázos a hűtőnk, négyen avgyunk egy 3 polcos kis hűtőre. Tavaly hárman voltunk egy 5 polcosra, sokkal jobb volt úgy, bármi befért.

2009. szept. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egyetemi koleszban voltam két évet, és két étterem is volt a kollégium területén, este 8-tól éjjel 1-ig meg a büfékben lehetett kapni melegszendvicset és egyszerűbb melegételeket. Az emeletenkénti egy konyhát nagyon kevesen használták.
2009. szept. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Koliba én se főzök semmit, viszek itthonról cuccokat, a boltba meg veszek zsemlét, stb, néha beugrok a Mekibe is, meg ilyenek.
2009. szept. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 igabcsy ***** válasza:

Én nem egyetemista vagyok, de voltam. Igaz..... baromi régen. Most a fiam egyetemista, tehát én a másik oldalon állok.

Ami nálunk bevállt:

A zacskós kaják közül tök finom a Spagettéria - ebből van többféle is. A Globus készétel konzervei között is van jópár ami finom. (pl. babgulyás, lencsefőzelék kolbásszal, rakottkáposzta, sárgaborsófőzelék füstölt marhahússal, székelykáposzta) Ezekhez veszel 1-2 zsemlét és bőven elég egy étkezésre. Esetleg a káposztát egy tejföl még megbolondítja. Nem belekeverni, csak már a tányérodon rápötyögetni a tetejére.

Szerintem ezek közül mindig legyen 1-1 vésztartaléknak.


Otthonról simán vihetsz a hétvégi ebédből (rántott husit, sült husit - amit akár hidegen is ehetsz).

Ezen kívül én olyanokat szoktam készíteni, ami gázon melegíthető. pl. töltött káposzta, chilisbab, brassói (ebből csak a husit viszi a fiam, és krumplit tudtok sütni a konyhában), főzelékek, lecsó (tojás nélkül viszi, az albérletben csak felforrósítja és rásüti a tojást).

Nem tudom, hogy fiú/lány vagy, de ha kicsit válalkozó kedvű, akkor ripsz-ropsz elkészíthető pl. a koleszba hazafelé menet veszel egy zacskó mirelit szilvásgombócot. Ezt csak forróvízben ki kell főzni. Amíg fő, addig pici zsemlemorzsát pirítasz és a kifőtt gombócokat bele forgatod. Baromi egyszerű.

De ugyanígy simán tudsz készíteni pl. sajtos tésztát, vagy túrós csuszát.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2009. szept. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!