Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok írni olyan sütiket...

Tudnátok írni olyan sütiket amiket a mikróban lehet elkészíteni és nem kell hozzá tej?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
3 tojás, 1 ek víz, 3 ek olaj, 6 ek cukor, 5 ek liszt, 1 ek kakaó, 0,5 cs sütőpor. Ezt összekeverni, 6 percre a mikróba 700 W-on. Természetesen mikrozható edénybe.
2013. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem a bögrés mikrós süti eredeti receptjére, mert én megváltoztattam az arányokat, de arra elég hamar rájöttem, hogy ha kevés tej kell egy sütibe, akkor az tejföl és víz keverékével helyettesíthető (ha sok kell, akkor nyilván nem, hiszen az édes tej egészen más ízű, jellegű, mint a tejfölös víz).

Az arányokat kivéve az előző hozzászóló sütijéhez hasonlít.

A hozzávalók ugyanabban a sorrendben:

1 tojás, néhány ek víz (meglátja az ember, mennyi, keverhető legyen a massza) + 1 ek tejföl (de tejföl nélkül is csináltam már), 1 ek olaj (ahogy észrevettem, nem érzékeny a mennyiségre), 2-3 ek cukor (nem lesz elég édes, de én lekvárral tartom jónak ezt a sütit, az pedig édes), 4-5 ek liszt, 2 ek kakaó (jóféle, sötét színű).

Sütőpor nélkül is működik, az eredeti receptben nem volt, de ha tennék, az csipet lenne, nagyobb sütikbe is elég.

3 perc mikrózás, azt hiszem 750W-os a mikróm.

Nekem ez így valamiért kicsit üres, de lekvárral nagyon jó. Ha az nincs, akkor mézzel, de ha az sem, akkor több cukor kell bele. Ja, mazsola sem rontja el, ha az ember szereti azt (s az is édesíti).

2013. márc. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Kipróbálom mindenképp!
2013. márc. 8. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!