Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem egy jól bevált...

Tudnátok nekem egy jól bevált babgulyás receptet írni?

Figyelt kérdés

Valami a képhez hasonló, guszta babgulyást szeretnék főzni:


[link]


Azonban a receptek ilyen förtelmeket írnak bele, mint gulyáskrém, pörköltalap és hasonlók. Efféle trükkök nélkül, normális fűszerezéssel szeretném elkészíteni. Ilyen szép sűrű, guszta végeredményt adó receptet keresek :)



2013. márc. 16. 18:37
 1/4 doboszoli ***** válasza:

Szívesen leírom, de a kereső ezen az oldalon ad valami 30 találatot.

Azóta sem változott a készítése.))

2013. márc. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy én szoktam, semmi extra nincs benne, de nekünk és barátainknak ízlik.

Régebben marhahúsból készítettem, de az ára miatt, már egyre gyakrabban sertéslapockából.

most egy családi (6-7 fős ) mennyiséget írok. kb 60 deka lapocka, egy fej hagyma, amit finomra vágva zsíron megdinsztelek, és egy kis sóval pürésre párolom. erre teszem a kockázott húst,amit fehéredésig kevergetek, és fedő alatt hagyom , hogy kiadja a levét. ha ezt elfőtte, ( ha van hús,-csontlével pótolom ),ha nincs mindig kevés vízzel. Jóféle pirospaprikával megszórom, sózom. én őrölt kömyénnyel és borssal fűszerezem, 1-1 szem paprika, paradicsom is kerül ilyenkor bele.(paradicsom héja lehúzva, paprika apróra vágva.) eddig a pörkölt fázis.

ha egyet forr, megy bele fél kiló áztatott tarkabab, és együtt fődögél a hússal.

amikor mindkettő kezd már puhulni, ( a keverésnél már érezni ) akkor teszem bele a hasábokra vágott kb 25-30 deka vegyes zöldséget, amiből a zeller nem hiányozhat.

minden szakaszban kóstolom is a levet, a só miatt. végül a kb fél kiló krumplit teszek bele, amivel puhára főzöm, de ekkor már a csipetke is mehet bele.

a tetejét én vágott petrezselyemmel szórom meg.

Ez a mennyiség kellemesen sűrű, tartalmas levest ad,ha ügyelünk a szakaszos felöntésekre.

2013. márc. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Megköszönném, ha leírnád vagy bemásolnád.


Egyébként azért írtam ki külön kérdést, mert "speciális" elvárásaim vannak a recepttel kapcs., tehát ne legyen benne műkészítmény, legyen a képhez hasonlóan sűrű. Szerintem ilyen esetben egyszerűbb újat feltenni, minthogy 300 kérdésből kikeresni, hátha valaki hasonlót kérdezett.

2013. márc. 16. 19:25
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves 2, remek recept, ki is próbálom nemsoká akkor :)
2013. márc. 17. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!