Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fagyasztott leveles tésztát...

Fagyasztott leveles tésztát hogyan kell felhasználni és mit lehet belőle késziteni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 25. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Szobahőmérsékleten kell kiengedni, míg puha nem lesz, de nem ázik szét a jegesedés után visszamaradt nedvességtől. Lehet belőle sokféle péksütit készíteni: túrós táskát, lekváros rácsosat, pudinggal töltött batyut, vagy kolbászosat. Húsos hasét is lehet készíteni belőle. Vagy simán ki is lehet nyújtani, és hosszúkásabb csíkokra vágni, és tojásos lekenés után megszórni sajttal, vagy köménnyel, vagy fokhagymás fűszerrel. Én gyakran tekerek bele virslit, és megszórom sajttal, mert ez reggelire, uzsonnára is jó.
2013. márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

megerősitem az első szuper váléaszt, én is pont ezeket szoktam belőle csinálni.

virsliset úgy is, hogy a vékonyra kinyújtott tésztát háromszögekre vágom, bele egy fél virsli, a háromszög csúcsát magamfelé hajtom, a két szélét pedig rá.

lekenem tojással, szezámmaggal és köménnyel szórom meg.

forró sütőben pirulásig sütöm.

2013. márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen. Vagy kakaós csigát, vagy sima pogácsát. Mindenre jó.
2013. márc. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!