Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Legjobb bevált kaszinótojás...

Legjobb bevált kaszinótojás recept?

Figyelt kérdés
2013. márc. 29. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Leírom,mi,hogy szeretjük.

Keményre főzzük a tojást.Megpucoljuk,félbe vágjuk,a sárgáját kiszedjük,amit belerakunk egy tálba.

A fehér részeket egy tálcára sorakoztatjuk.

A sárgáját összetörjük,majd májkrémmel,és vajjal jó alaposan összekeverjük.Közben fűszerezzük.Só,bors és egy kevés mustár.

A fehérjékbe kiskanál segítségével óvatosan beletöltjük a krémet.Mi általában valamilyen majonézes salátaágyra /pl franciasali,vagy krumplisali/ fektetjük őket,úgy,hogy a krémes fele van lefelé.A tetejükre egy kis kocka pritamin paprikát,vagy paradicsomot teszünk díszítésnek.

Általában maradni szokott krémünk,azt kenyérre kenve szoktuk megenni.:)

Ne haragudj,hogy pontos arányokat nem tudtam írni,de mindig változó adagban készítjük.Viszont a krémet akárhogyan is készíted,nem tudod elrontani,mert látod,hogy mikor jó az állaga.

Nagyon sok féle variáció van a töltelékének /pl a sárgája csak majonézzel kikeverve/.

2013. márc. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én már kipróbáltam. Nagyon finom, és különleges is. :)


[link]

2013. márc. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 doboszoli ***** válasza:

Vaj helyett a krémsajt nagyon okos gondolat!

Meg fogom próbálni.

2013. márc. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy én szeretem:


A tojásokat megfőzöm, kettévágom. A sárgáját kiszedem.


A töltelék:

A tojások sárgája, kis apróra vágott vöröshagyma, jó sok petrezselyem, vaj, só, színes bors, kis mustár.


Ezt visszatöltjük a tojásokba. Ha marad töltelék, azokból csak simán gombócot csinálok.


A tetejét pirosarannyal, petrezselyemmel díszítem.


Kétféle verzió lehet:

Hideg: a megtöltött tojások tartármártás alapra kerülnek.

Meleg: az alap besamel mártás, és betolom az egész cuccot egy kicsit a sütőbe, hogy átmelegedjen.


Mindkét verziót vajas pirítóssal fogyasztom.

2013. jún. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ó, a töltelékből kihagytam a beáztatott és kifacsart zsemlét.
2013. jún. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!