Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kenyérsütőgép működése?

Kenyérsütőgép működése?

Figyelt kérdés

Milyen amikor csak dagaszt, vagy csak keleszt? Mit mennyi ideig? A recept szerint: Bedagasztjuk a tésztát, és kb. fél óra alatt duplájára kelesztjük.


Ezt hogyan kell? A dagasztó mód a gépen 1.5 órás, de valahol azt is olvastam hogy ennek csak az 20. percéig dagad, utána kel. Kivegyem korábban?


2013. márc. 31. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam kivenni, hiszen a dagasztás után a gépben duplájára kel, vagy nem az a célod?
2013. márc. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A másfél órás program nálam kis szünetekkel fél órát dagaszt és 1 órát keleszt, így van amikor a fél órával előbb kiveszem a tésztát, mert már megkelt, így ha gondolod kiveheted fél órával előbb ha úgy látod, hogy már megkelt.
2013. márc. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor dagaszt, amikor hangos. A kelesztés alatt csndben van. De mivel 12 program van rajta és minden gépen más-más, így percre nem tudom megmondani. Én ha tésztát szeretnék csak, akkor a tészta programra állítom, ha meg nem, akkor valamelyik sütős programra, kalácsot az édesre, kenyeret a normálra pl. Ha csak gyorsan össze akarom gyúratni vele a tésztát, első dagasztás után ki is kapcsolom és akkor vagy kiszedem a tésztát, vagy hagyom még benne kelni.
2013. márc. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek írták. Nálam is a másfél órás első 20 percében kever/dagaszt, utána keleszt. Ha meleg nyár van, dagasztás után kikapcsolom, hisz megkel anélkül is, minek költsek és melegítsem a szobát. A kelesztés végét felesleges megvárni, úgyis összeesik, ha nem benne sütöd és kiszeded, félórával előtte is jó, de én ezt szemre csinálom, nem időre, úgyhogy ha valamiért lassabban kel, akkor tovább hagyom ott...

Dagasztáskor hangos és forog, kelesztéskor meleg a fűtőszál :)

2013. márc. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!