Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kenyérsütőgép + elektromos...

Kenyérsütőgép + elektromos sütő = sütőben sült kenyér. De hogyan?

Figyelt kérdés
Van kenyérsütőnk, amivel általában dagasztani szoktunk. Nemrég vettünk egy új sütőt amiben elektromos sütő van, azaz pontos hőfokot lehet benne beállítani. A gázos sütőben sosem sikerült kenyeret sütni. Szeretnénk most ezzel is megpróbálni, hátha VÉGRE összejön valami rendes, kenyér alakú kenyér, vagy kifli, vagy bordás, vagy hasonló otthoni sütése. Tapasztalat?

2012. dec. 9. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Tegyél a dagasztógépbe 3 deci vizet, 1 kk sót és 1 kk cukrot, 2 ek olajat, fél kg lisztet, egyharmad friss élesztőt, ha megkelt lapitsd ki, tekerd fel, alakítsd kenyér formájúra és tedd egy lisztezett sütőpapírral bélelt tepsibe, 3 helyen éles késsel vágd be, majd hagy meleg helyen még legalább 1 órát kelni, ha duplájára nőtt, tedd sütőbe közepes lángra és 40 perc alatt süsd szép ropogós barnára. Ezt szoktam csinálni és finom kenyér lesz belőle.
2012. dec. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na de a közepes láng, az elektromos sütőben hány foknak felel meg, és hány percnek?
2012. dec. 10. 09:48
 3/4 anonim válasza:

én is az első válaszban lévő receptet sütöm (bár fél kocka élesztővel), de tudtommal a forró sütő a megoldás, én is elektromossal sütök, 230-240 fokra állítom és csak alsó sütésre. Amíg felmelegszik, addig szoktam keleszteni a megformázott tésztát a tepsiben (kb fél óra), bespriccelem hideg vízzel, és megy a forró sütőbe.

Ja, alá egy edénybe (én másik tepsibe) vizet teszek, ez biztosítja a párát.

Mikor kész, kivételkor is hideg vízzel spriccelem meg, akkor repedezik be a héja (ezt olvastam, nekem nem nagyon teszi, de próbálkozom) :)

2012. dec. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
NAGYON KÖSZI!!!
2012. dec. 12. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!