Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Dr oetker citrom aroma összete...

Dr oetker citrom aroma összetevői között etilalkohol (70 %). Ez hogy jelenik meg az ételben?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha buta a kérdés, de kezdő vagyok. A kalácsba kellene tennem a recept szerint, de gyerekek is esznek belőle, meg olyan is ,akinek később vezetnie kell. Tényleg bocsi, ha hülyeséget kérdeztem, de nekem ez fontos.
2013. márc. 31. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Az aromát alkohollal vonják ki a citromból, de ez utána gyakorlatoalg elpárolog a további feldolgozás során.

Az összeteveök közt csak azért tüntetik fel, mert lehet valaki allergiás rá.


De egyébként sem kellene figyelembe venni, mert ha egy 1 kg-os kalácsban lenne 0,5 dl 70%-os alkohol, abból egy adagba már eleve nem jutna mérhetö mennyiség. Mellesleg a sütés során egyébként is az alkohol elpárolog.


Szóval senkinek nem lesz töle semmi baja, nyugodtan használd.

2013. márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sütés közben az alkohol teljesen el fog párologni, nyugodtan adhatod a gyerekeknek is.
2013. márc. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. márc. 31. 14:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Citrom van benne?
2013. máj. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Régi a kérdés tudom, de ki az a barom (már bocsánat), aki citrom helyett dr. oetker citrom aromát használ bármihez, csak azért, mert ezt írja a recept? Ha a recept azt írja, hogy fejjel előre ugorj a betonra a harmadikról, azt is megteszed?
2013. aug. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A KÉRDÉSRE kell válaszoni! Unatkoztál éjszaka és úgy döntöttél belekötsz valakibe?
2013. aug. 28. 09:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Az alkohol simán elpárolog, alacsonyabb a forráspontja, mint a vízé. Valószínűleg van benne propilén-glikol is (ez általában minden aromában van), az viszont csak 188 fok felett párolog, de egészségre ártalmatlan.
2013. aug. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!