Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy kis segítséget kérnék....

Egy kis segítséget kérnék. Miket tudok főzni ebben a hónapban (április, ha mindösszesen 9000ft-on maradt étkezésre?

Figyelt kérdés

a fagyasztóban/kamrában található:

Csirkecomb alsó/felső kb 12db

Csirkemell 3kg

kevés darálthús(15dkg maximum)

kb 30dkg kolozsvári szalonna

fagyasztott brokkoli,zöldségkeverék

3 liternyi paradicsompüré/sűrítmény

hagyma,krumpli

30tojás

konzerv kukorica,ananász

rizs/barnarizs

rizsliszt,zabpehelyliszt,kukoricaliszt

fűszerek,só,xilit

olaj

Most derült ki,hogy glutén érzékeny és inzulinrezisztenciás vagyok így kenyeret ilyesmit nem veszek/vehetek.


(sajnos a fizetésem többi része elmegy most kivizsgálásokra 2 babát már elveszítettük,és most terveznénk lassan a harmadikat)

A maradék 9000ft maradt hogy kiegészítsem az éléskamrám, egész hónapra.

Köszönöm ha tudtok segíteni.


2013. ápr. 7. 17:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

kimaradt :

1 kiló fagyasztott zöldborsó

2 liter tej

1 kis darab kolbász

2 kisdobozos tejföl

kevés sajt

fagyasztott szilva,meggy


Receptötletek miatt írtam ki a kérdést,biztos volt már más is ilyen helyzetben.

Előre meg szeretnék írni egy havi menüsort.


Amire eddig jutottam:

töltött-paprika

borsófőzelék

sült csirke vele sült zöldségekkel

Gyrostál

rakott-krumpli

zöldségleves/krumplileves

paradicsomleves (de mit tehetnék bele tészta helyett)

hagymaleves

sült hús rizzsel

a fagyasztott szilvából/meggyből gyümölcsleves

2013. ápr. 7. 18:17
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Amiket írtál, az három hétre két embernek elegendő, persze beosztással. csak olyasmit vegyél, ami Neked fontos az intolarenciák miatt. lehet, hogy két adagban kellene főznöd, magadnak és a párodnak, de hidd el nem nagy erőfeszítés.a paradicsomlevesbe rizst is lehet belefőzni, ha a rizs mehet az étrendedbe.
2013. ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

A húsokból szinte mindent készíthetsz, akár panírozottat is, ha rááldozol egy kiló gluténmentes lisztre.

Zöldséges ragukat rizzsel, de leveseket is készíthetsz a zöldségfélékből. utána gluténmentes lisztből palacsinta pl.

de kukoricalisztből őzgerincformában kenyeret is süthetsz magadnak.

2013. ápr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Szerintem veszek gluténmentes lisztet.

Igen mindenképpen külön főzök majd a páromnak,hisz ő bármit megehet,deli van még tészta amit tudok kifőzni bármi mellé.

2013. ápr. 7. 19:05
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

paradicsomos húsgombóc főtt krumplival

paradicsomleves

zöldborsóleves

paprikáskrumpli

brokkolikrémleves

krumplikrémleves

gyümölcsleves

fasírozott/stefánia vagdalt

tojásosnokedli

hawaii pizza

rizibizi sült csirkecomb

paprikáscsirke nokedlivel

hagymáskrumpli tepsis csirkével

rizseshús

rántotta

zöldségfőzelék tükörtojással

zöldborsófőzelék csirkemellpörkölttel

tócsni


rizsliszt, zabpehelyliszt és kukoricalisztből tudsz csinálni nokedlit, tésztát a levesbe és kenyeret is!

2013. ápr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Még nem csináltam nokedlit ezekből,de tegnap készítettem egy kis sztrapacskát zabpehelylisztből,és teljesen olyan lett mint rendes lisztből:)

A kukorica/rizsliszt nem tudom hogy viselné...

Köszönöm a választ.

2013. ápr. 7. 19:14
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem gondold újra a gluténmentes liszt vásárlását a 9000ft-ból. Gondolj bele, mennyi mindent meg tudsz venni az árán. A kenyér és tészta pedig szerintem nem létfontosságú a jelenlegi helyzetben. Tojás, krumpli, rizs, ételtől függően ezeket ehetsz a kenyér/tészta helyett, hogy jól lakjál.

úgy két hétig csináltam ezt, nem ettem se kenyérféleséget, se tésztát. Köret vagy zöldségköret volt, vagy rizs, vagy krumpli valahogyan, ha hideg kaját ettem, akkor pedig hajába főtt krumplival vagy főtt tojással egészítettem ki a reggelimet, hogy ne maradjak éhes amiatt, hogy nem eszek kenyeret.

2013. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mit szoktál reggelizni kenyér, péksüti stb híján?
2013. ápr. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Reggeli: Gyümölcs,zöldséges omlett,szalonnás hagymás omlett,saláta sült husival,csináltam zabpelyhes kekszet Zabliszt/zabpehely keverékéből lehet édes/sós is ezzel kísérletezgetek...


Annyira nem hiányzik a péksüti..csak ha elmegyek pékség mellett és érzem az illatokat.

2013. ápr. 8. 09:51
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

A kérdező az én olvasatomban nyugodtan ehet akár péksütit is, az írásából az derült ki, hogy a férje gluténallergiás.

Ha mindenki venné a fáradságot és elolvasná (méltányolná ) esetleg mások válaszait is, akkor nem tenne fel felesleges kérdést sem a válaszadóknak, sem a kérdezőnek...

2013. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!