Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen finomságokat tudnék...

Milyen finomságokat tudnék elkészíteni egyszerűen?

Figyelt kérdés

16 Éves fiú vagyok, anyu reggeltől estig dolgozik, apu külföldön van. A legnagyobb probléma a kaja, mert anyunak gyakran nincs ideje főzni. Ezért arra gondoltam, ha hazajövök suliból, összeütök magamnak valamit. Amit eddig eltudok készíteni: rántotta, bundáskenyér, spagetti, néha eszek zacskós levest is.

Tehát azt szeretném kérdezni, hogy milyen egyszerű kajákat tudnátok ajánlani, amivel egy ügyetlen, 16 éves fiú is boldogulni tudna? Esetleg ha megkérhetnélek titeket, akkor ilyen gyors recept formájában felsorolhatnátok a hozzávalókat, és az elkészítés módszerét.

Nagyon szépen köszönöm!


2013. ápr. 8. 21:40
 1/6 anonim válasza:
100%
2013. ápr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Ha csirkemell, sertéscomb, vagy sertésmáj, akkor azt vágd csíkokra, ha csirkemáj, akkor elég csak kétfelé választanod a két részt.

Forgasd meg lisztben, majd bő forró zsírban (vagy olajban) hirtelen süsd ki, és rakd félre.


A zsírt, (olajat) öntsd ki a lábasból, csak a legalját hagyd benne.

Tejfölbe kavarj símára 1 evőkanál lisztet, egy kis őrölt borsot, és néhány girizd zúzott fokhagymát, azt kisláng fölött kavard bele a zsír-maradékba. Egyik kezeddel kavard, egy kis hideg vízzel (legyen a kezed ügyében) még hígísd meg. Majd rakd bele vissza a husit, és egy kicsit rotyogtasd össze. Külön sós vízben megfőzött rizst vagy főtt krumplit tudsz hozzá köretnek.


Ha már főzöl, ne csak magadnak, készítsd annyit, hogy anyudnak is jusson belőle!!! :)))

2013. ápr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ha rántottát tudsz akkor az omlett is szerintem menni fog :) Kiadós ebéd zöldségekkel :)

Rántott hús ( disznó, marha, csirke )

Tészták szószokkal vagy dióval, lekvárral, mákkal, sajtos tejfölösen

Fasírt petrezselymes krumplival

Rakott krumpli


Ezek könnyen elkészíthetők és az interneten száz variáció van amelyik szimpatikus azt kiválasztod és megfőzöd :)

Sok sikert és ahogy azelőttem szóló írta ANYUDNAKIS FŐZZ !!! Örülni fog neki főleg ha egésznap dolgozik és otthon meleg kaja várja :)


Ui.: A lazzane ( lazannya xD ) az is könnyű a spaghettit ha darált hússal csinálod akkor marad egy kis hús és az jó hozzá + sajt :))

2013. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sok segítséget kaptam :)
2013. ápr. 9. 19:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen máskor is!

Elárulod nekünk, hogy a végén mit főztél-sütöttél, és hogyan sikerült?

No meg anyud mit szólt hozzá????

2013. ápr. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát ma ő főzött, mivel szabadnapja volt :) Csak 3x dolgozik egy héten estig, általába délután már otthon van. Szóval holnapra maradt kaja, aztán majd kitörpölök valamit :D
2013. ápr. 10. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!