Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ebben a receptben kiválthatom...

Ebben a receptben kiválthatom a tejfölt, tejjel?

Figyelt kérdés

Mennyivel?

A válaszokat köszönöm!

[link]



#tej #köles #tejföl #éhes vagyok :)
2013. ápr. 12. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, én megtenném!

Mennyivel? Az biztos, hogy ha lenne tejfölöm, akkor is sokkallanám belerakni azt a mennyiséget, amit a recept ír. Tejből cca 1 decit használnék, és abba raknám az egy púpozott ek. lisztet, azzal sűríteném a leveskét.

Fincsi lesz az úgy is!

(egyébként jó ötlet, én eddig a kölest csak fasírozott gyúrására, hús helyett használtam)

2013. ápr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*sokkallanám = sokallanám
2013. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Leírnád azt a fasírt receptet? :)

(Mérlegem nincs... :$ )

F.

2013. ápr. 12. 10:31
 4/6 anonim ***** válasza:

A kölest megfőzöd rövid sós vízben, puhára, de sűrűre, mint a tejberizst.

Várd meg, míg valóban teljesen meghűl, (=ez a darálthús), majd fűszerezet (só, bors, zúzott fokhagyma, apróra vágott petrezselyem, amit akarsz) nyers tojással és zsemlemorzsával gyúrd össze. Annyi zsemlemorzsát rakj bele, hogy könnyen formázható, nem túl kemény, de nem is lágy állagú anyagot kapj. Formázz belőle gombócokat, és forgasd meg sütés előtt zsemlemorzsában, kissé lapítsd meg és olajban, zsírban ahogy szereted, süsd ki.

Egyébként sosem szoktam dekázni, attól függetlenül, hogy van egy kis mérlegem.


Kelkáposzta-főzelékhez, vagy tejfölös krumplifőzelékhez tökéletes fogyókúrás kaja, akár nektek, akár a pénztárcának. :))))

2013. ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ki fogom próbálni!

Ezek szerint a halfasírtomat is feljavíthatnám a kölessel... ;)

2013. ápr. 12. 11:41
 6/6 anonim ***** válasza:
A halfasírtot viszont én nem ismerem! :))))
2013. ápr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!