Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kávéfőzők alumínium szűrője,...

A kávéfőzők alumínium szűrője, amin átfolyik a kávé, abból a kávé nem old ki káros anyagot?

Figyelt kérdés

Kérlek olyan írjon, aki tudja is, és nem azt írjátok, hogy akkor ne kávézzak, vagy igyak instantot... én soha nem kávéztam és nem is tervezem, egyszerűen csak érdekel.

Szóval a csersav miatt gondolom, mert ugye alumínium tálba sem szabad rakni semmi savasat.



2013. ápr. 12. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Fémeket csak bizonyos erősségű sav old, a csersav nem az!Aki húsz éve főz kávét a szűrője nem lett vékonyabb egy csöppet se!

Vegyész

2013. ápr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi
2013. ápr. 12. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem okoz bajt az alumínium szűrő, de az előző válasz furán érvel. Ezer más anyagból csinálnak tea- meg miegymás szűrőt, amiből viszont sok nyalánkságot kioldhat a forró víz. Mindegy, valamiben meg kell halni.

> Aki húsz éve főz kávét a szűrője nem lett vékonyabb

Mutass nekem egy kávéfőzőt, ami húsz évet kibír, beleszámítva a használójának a szórakozottságát is!

2013. ápr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xotom válasza:
A kotyogó simán kibír 20 évet.
2013. ápr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Józan Paraszt ***** válasza:
Dr. McGuigan egy híres perben tett tanúskodásából megtudhattuk, hogy kutatások szerint, a víz alumínium edényben való forralásakor hydroxid méreg keletkezik.Ha alumínium edényben tojást főzünk, foszfát méreg keletkezik, ha pedig húst, akkor chloride méreg. Az alumínium edényben főzött ételek semlegesítik az emésztőnedveket és fekélyt okoznak.
2015. nov. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!