Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Darált húst használat elött...

Darált húst használat elött megszoktátok mosni?

Figyelt kérdés

Anyósom megszólt mert amikor kibontom a vákum csomagolt dobozból a darált húst szüröbe teszem ,és folyamtosan enged rá vízet igy kicsit átöblitem majd jól lecsöpögtetem..

Tényleg hülye vagyok ??


2013. ápr. 14. 09:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Hat hülye nem vagy, az biztos. En minden húst meg szoktam mosni folyó vízzel. A darált hús eddig kivétel volt - hogy őszinte legyek, nem jöttem ra, hogy kellene :) De te most jó ötletet adtál. Egyebkent nálunk senki nem szokta meg mosni a húst rajtam kívül.....
2013. ápr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Minden tekintetben csatlakozom az előttem szólóhoz! :)))
2013. ápr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem szoktam megmosni és tényleg elég fura hogy mosod a darált húst. De felesleges is mert sütési hőmérsékleten az összes baci elpusztul.
2013. ápr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Darált húst nem szoktam, a többit igen, a tojást is, ha hazahozom egyenként elmosom el berakom egy műanyag dobozba, nem a saját karton dobozába teszem vissza. Egyébként ritkán veszek darált húst, itthon darálom, van olyan aprító ami direkt húsdarálásra is jó, ajánlom neked is, így tudod szabályozni mennyi zsiradék legyen a darált húsban. Meg tudod mi van benne legalább... Ami nekem van aprító az multifunkciós, botmixert is tudok rá csatlakoztatni meg habverőt is, 3 évvel ezelőtt volt kb. 15 ezer forint (nagykapacitású)

Általában lapockát keverek combbal (ha disznó, marhánál is comb és lapocka, ergo egy kicsit szárazabb húst keverek egy kicsit zsírosabbal)

2013. ápr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
De ha te darálod az más tészta hisz akkor lemoshatod letörölgetheted darálás elött, utána már felesleges témyleg.
2013. ápr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Mosott tojás előbb tönkremegy!!!
2013. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

És a szűrőt hogy a frászba mosod ki utána??A kis húsdarabok meg a za sok zsír beleragad, brrr, gusztustalan!

Én minden egyéb húst megmosok, mert nekem is fontos a higiénia, de darált hús mosására még nem vetemedtem.

2013. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha a darált húst megmosod, minden íze kimegy belőle.
2013. ápr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Darált húst mosni? Még ilyet se halottam.
2013. ápr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 doboszoli ***** válasza:
87%
Értem én, hogy higiénia, de ami túlzás, az túlzás..))
2013. ápr. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!