Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Liszt helyett lehet kókuszresz...

Liszt helyett lehet kókuszreszeléket rakni a piskótába? Valaki próbálta már? Ha igen, akkor milyen lett?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 16. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem fog megállni vele a tészta, ha a teljes lisztmennyiséget kókuszra cseréled. A jellegzetes szerkezetét a liszt gluténtartalmától (is) kapja.
2013. ápr. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hááát, felesben már csináltam, úgy jó volt, sőt paníroztam is ezzel a feles keverékkel, de én is úgy vélem liszt nélkül nem állna össze.
2013. ápr. 17. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én már készítettem liszt nélkül piskótát, de nem kókuszosat. Szerintem ki lehetne próbálni. Az enyémben kakaópor volt. Ha megírod miért nem akarsz lisztet használni segítek kitalálni valamit. Én cukorbeteg vagyok. A piskótát általában úgy sütöm, hogy a sima liszt egyharmadát teljes kiőrlésűre, az egyharmadát pedig darált mandulára cserélem. Cukor helyett nyírfacukrot, vagy édesítőport használok. Majdnem olyan, mint az igazi piskóta. A kakaós piskótánál a liszt nagy részét kakaóra cserélem, de megsütöttem már csak kakaóporral is. Az is nagyon hasonlított az eredeti piskótára. Kókuszreszelékkel még nem próbáltam, szerintem csak részben tudod vele kiváltani, de azt pl. el tudnám képzelni, hogy a liszt fele helyett kókusz, fele helyett pedig kakaópor. Ha jól tudom kókuszliszt is létezik. Esetleg azzal kellene megpróbálni.
2013. ápr. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha cukorbetegség miatt kell, akkor kiváló alapanyag lehet a tönkölyliszt, nyírfacukor, kókuszzsír, kókuszreszelék, vagy por.
2013. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a pont mindenkinek! Nem vagyok cukorbeteg, sem liszt érzékeny, csak szeretek kísérletezni a konyhában. :) Lehet, hogy akkor megpróbálom úgy, hogy fele liszt, fele kókusz! Valaki írt is, hogy úgy finom! :)
2013. ápr. 17. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!