Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen finom és tápláló ételt...

Milyen finom és tápláló ételt lehet készíteni fagyasztott hasábburgonyából és fagyasztott csirkemellfiléből?

Figyelt kérdés

ezt a két fő alapanyagot találtam a fagyasztóban. recept alapján szerintem el tudok készíteni nem túl bonyolult ételeket, és tudom hogy a neten van millió leírás, de nem tudom hogyan találom meg azt gyorsan ami erre a kettőre épít. bízom a segítségetekben!

23/f



#recept #csirkemell #sült krumpli #hasábburgonya #fagyasztott csirkemellfilé
2013. ápr. 26. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:

a fagyasztott hasábkrumpli sütni való. vagy forró olajban kisütöd pirosra, papírtörlőre szeded szűrőlapáttal, vagy egy kis fűszeres (bors, majoranna, só, stb ) olajban átforgatod, és sütőpapíros tepsiben sütőbe tolva megsütöd. egyszer legalább át kell forgatni.

a fagyos csirkemellet kiengeded, majd felszeleteled, besózod, borsozod. serpenyőben olajat forrósítasz, majd a húst lisztbe mártva, hirtelen kisütöd. elég neki kb 4-4 perc oldalanként.

ha van kedved be is panírozhatod és kiránthatod.

ezek a legegyszerűbbek, amit kezdhetsz velük.

2013. ápr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze vannak olyan oldalak is, pl Nosalty, Mindmegette,Receptgyár, ahol beírod, hogy mi van a hűtődve, és segít hozzá recepteket keresni.
2013. ápr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A sültkrumpli mellé persze csinálhatsz szaftos, pörkölt, tokány,lecsóscsirke, vagy valami paradicsomosat is.

ha nem találsz az említett oldalakon, itt biztosan ír valamelyikőnk ilyen jellegű receptet is, ha itt kéred.

2013. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat !

valamit csak összehozok. remélem : )

a csirkemellet kisüthetem abban az olajban amiben a krumplit ?

éééés. a panírozáshoz úgy veszem észre, kell zsemlemorzsa. olyanom nincs. anélkül is megsüthetem olajban a húst ?

ja, és hat napja lejárt a szavatossága, azt írja a csomagoláson. de hát fagyasztóban volt, ha jól átsütöm gondolom nem lesz belőle baj. vagy igen ?

2013. ápr. 26. 18:09
 5/10 A kérdező kommentje:

vagy a csirkemellet nem olajban kell megsütni, hanem lábosban ?

és az úgy jó ha forralok vizet és ráöntöm a húsra és úgy kiolvasztom ?

bocsi a sok idétlen kérdésért, de totál nem vagyok képben, légyszi segítsetek mert éhen pusztulok !

2013. ápr. 26. 18:16
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

elég, ha a fagyosat langyos vízbe állítod, dupla neylonzacskóban. egyszer cseréld a vizet. kb fél óra múlva szeletelhető lesz. igen, jó lesz a krumplihoz használt olaj is, de szűrd lehetőleg át, és a serpenyőbe kb csak egy ujjnyiban süsd a szelethúsokat.Addig a krumplit tedd be a sütőbe, hogy ne hűljön ki.

ha nincs prézlid, csinálhatsz nagyon sűrű palacsintatésztát is, így párizsias lesz. előtte mártsd lisztbe, majd a masszába, de ehhez viszont jó a krumliból megmaradt bő olaj is. 1-2 perc alatt megsül egyik fele, majd fordítsd meg. ha szép barnáspiros, akkor kész.

Prézli helyett összetört kukoricapehelybe is forgathatod, úgy is finom.

2013. ápr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A szavidő miatt pedig ne aggódj, ha időben rendesen fagyasztóba került a hús.
2013. ápr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nincsen sütőm sajnos, csak ilyen főzőlap. kikentem zsírral egy lábost, abban fogom megsütni a husit. remélem nem csinálok hülyeséget, googléztam és írták helyenként hogy oké, szóval szerintem jó lesz.

köszönöm egyébként nagyon a hasznos válaszokat !

2013. ápr. 26. 18:51
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Párszáz forintért lehet kapni mindenféle fűszersót, olajjal és fűszersóval bepácolod egy picit a húst és nagyon finom lesz. Nem is kell külön olaj olyankor a serpenyőbe. Esetleg lisztbe keversz sót, borsot, majorannát/kakukkfüvet/bazsalikomot és abban megforgatod a húst. Én nem sütném a krumpli után a csirkemellet, inkább fordítva, de leginkább külön, mert a krumplinak sok idő kell, megég az olaj, mire elkészül, nem lesz olyan finom benne a csirke.
2013. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A csirkemellet panírozd be és rántsd ki vagy csinálhatsz párizsias panírt is, ahhoz nem kell zsemlemorzsa.

A krumplit meg süsd ki olajban meg a csirkemellet is.

2013. máj. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!