Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házi joghurtom hígabb és...

Házi joghurtom hígabb és savanyúbb, mint a bolti. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
1,5-es tejből csinálom (diéta miatt). Olvastam, hogy sűrűbb szövésű textilen le lehet csepegtetni a savót, de így nem folyik át rajta a joghurt is?
2013. ápr. 28. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem folyhat át rajta, ha rendesen készítetted el. az oltóanyag a fontos, valami jóféle bolti joghurt, mert jughurtkultúrához nem lehet csak úgy hozzájutni.

de a bolti joghurt, tejföl is tökéletes a házi beoltásra.

Az, hogy soványtejet használsz e szempontból teljesen mindegy. a házitejből zsírosabb joghurt lesz.

Ki kell várni, míg alaposan lecsöpög, utána krémes állagú lesz.

2013. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérek írd meg, hogy a bolti 1.5 tejből valóban sikerült e joghurtot készítened, mert nagyon meglepődnék. Nem bántásnak mondom, csak hihetetlenek gondolom.

Én házi tejet veszek 4 es kb. a zsírtartalma, ahhoz szoktam jó minőségű (danon) joghurtot keverni, utána már csak a saját joghurtomat kevergetem mindig a következő adag tejhez. Ízlés szerint gyümölcsökkel szoktam fogyasztani.

2013. ápr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Joghurtnak joghurt, csak épp folyékonyabb :)

Mivel szoktátok átszűrni?

2013. ápr. 28. 21:48
 4/4 anonim ***** válasza:
2 vagyok, én nem szoktam átszűrni, nekem az össze tej joghurt állagú lesz, én úgy fogyasztom. Ha túrót készítek azt átszoktam szűrni, (lecsöpögtetni) ahhoz textil pelenkát használok (cseh pelenkát).
2013. ápr. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!