Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan süssem a sütőtököt...

Hogyan süssem a sütőtököt (natúr, sütőrácson)?

Figyelt kérdés
Volt itt jópár ilyen kérdés, de nem írják le a válaszban pontosan. Én sütőben szeretnék, csíkokra (szeletekre) vágva, a sárga (hosszúkás) tököt, már így kaptam. Pontosan hány fokon, hány percig süssem? Nem akarom megszórni, megkenni semmivel.
2009. okt. 2. 12:36
 1/5 A kérdező kommentje:
ja, és meg van hámozva.
2009. okt. 2. 12:39
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Én tepsibe rakom sütő papírra a szeleteket, 35-40 perc 180 fokon.Ellenőrzésként szurkáld meg, vaj puha legyen.

2009. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöszr is, a rács alá tegyél valamit (sütölap, alufólia stb.) mert a töl sülés közben csöpög és ráég a sütö aljára, amit nehéz utánna rendbetenni. Én egy sütölapra szoktam elöször sütöpapirt tenni és arra a tököt.

A tököt nem túl kis darabokra vágom, egymás mellé rakom, hogy ne érjenek össze (ha nem elég edes, akkor pici cukrot lehet rá szórni, de nem fontos).

A sütöt 180 fokra állitom és kb fél óra - óráig sütöm: ez a darabok nagyságástól és vastagságától is függ. Akkor szokott jó lenni, ha a darabok széle kezd sötét barnára sülni (ne legyen egész fekete, de majdnem.)

Remélem, érthetö ahogy leirtam.

2009. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 1.5 óra alatt sül meg. Alufóliára teszem, úgy sütöm. Gázsütőm van.
2009. okt. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mindenképp tegyél alá szerintem fóliát, ha a takarítást el szeretnéd kerülni. 200 fokon fél óra alatt bőven megsül, ha nem túl vastagok a szeletek, de nagyon egyszerűen tudod ellenőrizni úgy, hogy megszurkálod.
2009. okt. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!