Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen új fűszereket, hozzával...

Milyen új fűszereket, hozzávalókat vegyek otthonra, amik egészségesek, gyorsan megvannak, lehetőség szerint nem túl drágák?

Figyelt kérdés

Szeretnék kipróbálni a konyhában új dolgokat, de nem tudom hol fogjak hozzá. Jó lenne pár új fűszer, kínai, indiai, stb konyha, de nem akarok drága hozzávalókból sokat venni, mert ha nem ízlik, vagy ritkán használom, akkor pénzkidobás.

Alapvetően olcsó, egészséges, szénhidrátszegény (cukorbeteg van a családban!) dolgokra gondolok, amikkel fel lehet dobni egy vacsorát vagy egy másnapi ebédet. Pl kaptam tippet, hogy tökmagot pirítva lehet a húsok, zöldségek mellé adni és az nagyon finom.

Fontos lehet még, hogy ilyenkor alapvetően kevés húsfélét fogyasztunk, ha lehet, inkább az idényzöldségek felé hajlunk.

Köszi, ha adtok tippeket!



2013. máj. 21. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Menj el az ilyen egzotikus konyhák hozzávalóit kínáló boltokba (Szép Kis India a Wesselényi utcában pl. nagyon jó, kínai/vietnámi vonalon a kőbányai piaccal szemben van egy hatalmas meg persze az Ázsia Bt., de ott már csak a saját kiporciózott fűszereiket kapod nagyrészt) és kb. 350-500Ft közötti áron a hiperes kiszerelésnél jóval nagyobb adagban (általában 100 vagy 200g) kapsz nagyon jó fűszereket.


Ami nekünk régóta van:

Garam masala: indiai fűszerkeverék, ami a legtöbb curryt, húsételt nagyon feldobja, egy nagyon alapvető és sokrétű hozzávaló


Kurkuma: színez és ízeket kiemel, kicsit semlegeges-édeskés vonalat képviseli, nagyon sós ételekhez nem jó


Chili: igazi indiai erős tört chilipaprika / chilipor, aki szereti a csípőset annak alapvető hozzávaló


Gyömbérgyökér: frissen 1-2 hónapig eláll a hűtőben és kevés kell belőle


Friss fűszerek közül még a korianderzöldet szeretem, bár nagyon karakteres ízű és sokan ki nem állhatják.


Vegyél még üveg vagy rizstésztát, ezt súlyban kb. ugyanannyiért kapod meg, mint a boltit, ha nem drága márkát veszel.


Van még sok-sok fűszer, és egy teljes készlet beszerzése valóban komolyabb összeg is lehet, de rendesen, légmentes tárolóban nincs olyan fűszer, ami ne állna el 1, de jobb esetben 2-3 évig. Van pár olyan is, mint pl. a csillagánizs, amit az indiaiak főételek fűszerezéséhez használnak, nálunk pedig mézeskalács, sütemény, forraltbor hozzávalója, így ott is tudod hasznosítani.

2013. máj. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

ez igen. Féltem, hogy egy ilyen túl általános kérdésre nem fogok kapni értelmes választ, így ennek nagyon örülök most.

Garam masala - erre én is gondoltam, meg a kurkumára is. Chili régóta alap őrölve és törve is.

Köszönöm a tippeket. Persze ha van még, jöhet, dobjuk fel a kosztot kicsit :)

2013. máj. 21. 18:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Menj be egy Culinarisba, ott rengeteg dolgot találhatsz. Vannak elég drága termékek, de jó áron is ki lehet fogni dolgokat, és elég sok konyha hozzávalói megtalálhatóak itt. [link]

Itt a weboldal, ahol előre szét tudsz nézni a webshopban. De a rendelés szerintem nem éri meg, illetve én vidéki vagyok, hozzánk nagyon drágán szállítanak, ezért mikor a fővárosban járok mindig szánok egy kis időt külön a Culinarisra. Itt egyébként különlegesebb zöldségekhez, gyümölcsökhöz is hozzájuthatsz, így már az alap zöldségeket is variálhatod, amikből készíted az ételt.

2013. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!