Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel helyettesitenetek a...

Mivel helyettesitenetek a tejfelt, sajtot ebben a receptben? (es hasonlokban)

Figyelt kérdés

Allergia miatt. Sajt nelkül meg csak el tudnam kepzelni, de a tejfelt...?

[link]



2013. jún. 4. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Én csirkemell helyett tarjából készíteném, mert az sokkal ízletesebb. A tejföl helyett pedig húslevest használnék.
2013. jún. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Személy szerint az egész tejfölös-sajtos-akármi töltelék helyett inkább raknék bele egy másfajta alapanyagokból, másfajta ízhatásű tölteléket. Pl. darálthúsos-törtpaprikás-fűszeres tölteléket, vagy a hagyományos máj-főtt tojás-vaj-fokhagyma-vöröshagyma, hasonló tölteléket.

Vagy éppen egy pikáns szilva-mazsola-dió-stb töltelék is beleférne nálam.

2013. jún. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
A tejföl helyett használj frissfölt vagy kremfölt, az növényi alapú, nincs benne tej A sajt helyett is van növényi alapú.
2013. jún. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ha a tojás mehet, akkor felvert tojással fogasd össze, egy kicsit süsd át, mielőtt beleteszed a formába. teljesen jó lesz így is. a tojásba tehetsz egy kis lisztet is.
2013. jún. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tejfölt tudod helyettesíteni tejszínnel, amibe raksz egy kis citromlevet és sót. Tejszínt lehet enni annak is aki allergiás a tejfehérjére vagy a tejcukorra, mert az csak zsír. Viszont figyelni kell, hogy ne legyen más a dobozra írva csak tejszín meg max karragén. Én mindig így helyettesítem a tejfölt és teljesen jól bevált.
2013. jún. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tejföl helyett ne használj frissfölt, farmfölt és hasonlókat, mert tejből van, csak a tejzsír helyett növényi zsiradékot tesznek bele.a laktózérzékenyeknek ugyanolyan allergén, mint a hagyományos tejföl.

keménysajtokat nyugodtan használhatsz, mert gyakorlatilag laktózmentesek.

2013. jún. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A tejszín 20-30-40 % tejzsír, a többi alkotóeleme ugyanaz, mint a tejnek, vagyis laktózt is tartalmaz.
2013. jún. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Tejszínt lehet enni annak is aki allergiás a tejfehérjére vagy a tejcukorra, mert az csak zsír."

Az allitolag növenyi alapu spray (aminek nagy resze E-betüs tartositoszer) valoban nem tartalmaz tejtermeket, ennek az ize, allaga azonban teljesen mas lesz etelekbe hasznalasa soran. Nekem legalabbis ezek a tapasztalataim. A normal tejszin pedig tejböl keszül.

Tojas van az eredeti receptben is, akkor több tojast kellene?


A növenyi alapu cuccokrol ugyanez a tapasztalatom, egyszerüen mas izüek, es aki nem allergias a csaladban, az igy nem eszi meg. :(


Mas töltelek -aranyosak vagytok, csak az mar mas etel is... :)


6., nemcsak laktozerzekenysegröl van szo, tejprotein is, emiatt nem.

Tarja egyebkent ugyanemiatt nem, mivel serteshusra is.


Köszönöm mindenkinek a faradozasat, valaszat!

2013. jún. 4. 18:52
 9/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Én is tejfehérje és tejcukor allergiás vagyok (+ még glutén is). Nekem azt, hogy a tejszín csak zsír+víz és nem tartalmaz se tejfehérjét, se tejcukrot azt egy élelmiszer kutató-gasztroenterológus mondta. Én sem mertem tejszínt enni, de miután mondta a doki, hogy nyugodtan ehetek ki is próbáltam és valóban nem lett tőle semmi bajom. Sőt javul az állapotom, kezd helyrejönni a bélésem. Amúgy vajat is nyugodtan lehet enni, mert az is tejszínből van. A tisztességes tejföl is tejszínből készül vajkultúra hozzáadásával, de ilyet ritkán lehet találni, mert a legtöbb gyártó az olcsóbb lactobacillust (azthiszem így hívják) használja, amit már nem ehetnek a tejérzékenyek. A növényi alapú "tejtermékeket" meg sajnos el kell felejteni kb ipari hulladék az összes.
2013. jún. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
bocsi nem 6 hanem 5 voltam :)
2013. jún. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!