Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 2 nagy tepsi pizzát szeretnék...

2 nagy tepsi pizzát szeretnék készíteni, írnátok nekem recepteket?

Figyelt kérdés
2013. jún. 6. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

ez vastag tésztás pizza tészta . Ebböl 2db 32 cm es pizza szokott lenni : Szerintem igy ez 1 nagy tepsibe elég .


40dkg liszt

2,5dkg élesztő

2 szem kockacukor

1kis kanál só

2evő kanál olaj

2dl langyos tej

A meglangyosított 1dl tejben feloldunk 2szem kockacukrot, 2,5dkg élesztőt

40dkg finomlisztet a tálba szitálunk, a közepébe mélyedést teszünk, beleöntjük az

Az élesztős tejet. Fakanállal összedolgozzuk. a massza tetejét is meg szórjuk, lisztel.

15-20 perc múlva hozzáadunk 2evő kanál olajat 1 kis kanál sót 1dl langyos tejet.

Jól kidolgozzuk, a tésztát 60 percig kelesztjük: Ha meg kelt pizza formába tesszük és 170 C _ón

30- 40 perc alatt készre sütjük.

A liszthez tehetünk pizza fűszer keveréket.

A széleibe jól olvadó sajtot hajtogathatunk.

2013. jún. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem az alábbi a kedvenc pizza tészta receptem. Nem kell keleszteni és dagasztani! :)


Hozzávalók:

40 dkg liszt

5 dkg élesztő

1 mokkáskanál só

1 mokkáskanál cukor

2 evőkanál olaj

annyi langyos víz, hogy összeálljon a tészta


Elkészítés:


A lisztet az élesztővel összemorzsoljuk, beletesszük a sót, a cukrot, az olaj, és vízzel összedolgozzuk. Az eredeti recept szerint nyújtani kell a tésztát addig, amíg beteríti a tepsit, de sodrófával sokkal egyszerűbb. Sütőpapírral bélelt tepsire szoktam tenni.

Nem szeretem a bolti pizza krémeket, inkább sűrített parit használok, ezzel kenem meg a tésztát.

Fűszernek kakukkfüvet, oregánót, bazsalikomot, és egy kis zsályát szoktam használni.

A többi már rád van bízva, mit szeretnél. Mi "felesbe" szoktuk megpakolni, pl. egyik felére sonkát-kukoricát, a másikra sonkát-olivát-bacont. Sajt meg bőségesen mehet a tetejére.

Kb. 20 percig szoktam sütni, de a sütőtől is függ, mennyi idő kell neki. Én kis lángon szoktam csak sütni, hogy ne égjen meg az alja.

2013. jún. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!