Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok olyan bevált (! )...

Tudnátok olyan bevált (! ) puncstorta recepteket írni/linkelni, amibe nem kell tejtermék és lehetőleg puncs ízű pudinggal megoldható?

Figyelt kérdés

Kérlek ne a Nosaltyt, mert ott nem találtam kedvemre valót, és málna szörppel sem nagyon szeretnék operálni, mert házi nincs, a bolti meg...

Valahogy nincs meg a megfelelő még. :o(

Csütörtökre kell a torta!



2013. máj. 13. 11:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és lehet sütirecept is, ha az a tuti, megoldom kerekre! :)
2013. máj. 13. 11:38
 2/5 ivilicious ***** válasza:

fú, nekem a puncstorta az egyik kedvencem,még nem csináltam...de most utána néztem és összeraktam párat aszerint,hogy én hogy csinálnám..

Hozzávalók:


tészta:50 dkg liszt,25 dkg margarin,egy csomag sütőpor,kb fél bögre porcukor (ezt könnyebb elkeverni),2 tojássárgája,kb. 2 dl tej,1 csipet só

ez kb 3 lapra lesz elég. egyet összetördelek, leöntöm rummal,és egy pici tejjel,és rakok bele mazsolát is..a másik két lapról levágott részeket is eltördelem és hozzákeverem persze ,minnél több,annál jobb :D

utána kb. 10 dkg margarint habosra verek 2-3 kanál porcukorral,kakaóval és egy kis pl. baracklekvárral. bár ez nem olyan fontos,de szerintem adna neki egy jóféle ízt. ebbe beleteszem a rumos tésztadarabokat,és összekeverem. rárakom a töltetélek az egyik lapra,rárakom a másikat..a tetejére pedig sima cukormázat tennék.


írtad,hogy tejtermék nélkül, én laktózérzékeny vagyok, laktózmentes tejjel csinálnám..ja,meg tojás érzékeny is vagyok,de ennyi nem gáz.

vagy esetleg paleozol?

2013. máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi, sajnos a lányom tejfehérje allergiás, az ő tortája lesz, a laktózmentes tej sem jó neki.


Azért csodálkozom, mert minden cukrászdában, ahol eddig kérdeztük, hogy milyen tejmentes sütijük van, csak a puncsot és a lekvárral tekert piskótát adták.


Viszont sehol nem látok szinte tejmentes receptet, vagy ha igen, akkor meg más szempontból nem tetszik...


Hát még keresgélek. Csak a bevált oldalaimon eddig semmi.

Lehet hogy más tortát csinálok végül, csak azért gondoltam erre, mert ilyet még nem ettünk és tejmentesből kisebb a választék...

2013. máj. 14. 13:28
 4/5 ivilicious ***** válasza:
akkor tej helyett víz, nem lesz olyan finom,de jó!
2013. máj. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ivilicious ***** válasza:
persze melegvízzel
2013. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!