Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fehérjementes étrend két hétig?

Fehérjementes étrend két hétig?

Figyelt kérdés

Két hétig fehérjementesen (semmiféle hús, hal tojás, tejtermék) kell ennem, de közben a család meg nem akar igy enni, meg én sem akarom öket erre kényszeriteni. Tehát maradnak a zöldségfélék, tészta, rizs, krumpli.


Ahhoz kérem a segitséget, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy továbbra is nagyjából megszokott módon fözzek úgy, hogy közben kis változtatással én is tudjak valamit enni: olyasmikre gondolok, mint pl. a családnak rizseshús, nekem meg a rizs lecsóval (mindenféle kolbász, szalonna, virsli nélkül) - tehát nem kell teljesen külön késziteni valamit.


De ezt két hétig, föként, hogy két hétvége is beleesik - ez egyelöre nem tünik egyszerünek. Föként, hogy igazán sokat nem költhetek, a megszokott, egyszerübb ételekre elegendö a konyhapénz.


Ezért kérem, hogy aki tud, segitsen ötletekkel, elsöre köszönöm mindenkinek, aki segit.



2013. jún. 6. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Vedd sorra a jelenleg kapható, általad megfizethető zöldségféléket:

pl. fehér káposzta: káposztás tészta, paradicsomos káposzta, párolt káposzta sült krumplival,

Krumpliból: paprikás krumpli, krumplis tészta, rakott krumpli, de nem tejföllel, hanem felkockázott paradicsommal, karikára szelt cukkinivel rakod össze.

Cukkinit ha felkockázod, hagymás zsíron átforgatod, fűszerezed, egy kis főtt rizs, vagy főtt tészta, esetleg főtt krumpli-körettel egy kaja neked

2013. jún. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de nem az alapanyagokkal van bajom, hanem azzal, hogy milyen receptek/ételek vannak, amiket egyszerüen el tudok két változatban késziteni sok pepecselés nélkül is.
2013. jún. 6. 18:21
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Már ne haragudj, de felsoroltam éppen elég féle-fajta kaját, amit akár változtatás nélkül az egész család ehet, akár fehér káposztából, akár paradicsomból, vagy éppen krumpliból.

Nem értem, akkor mit akarsz, ha ez neked nem elég?

2013. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

TE ne haragudj, nyilván nem elég figyelmesen nézetem meg a válaszodat - csak a zöldségfélék neveit vettem észre.

Eléggé megvisel ez a korlátozás, nem tudok rendesen koncentrálni.

Még egyszer bocsánat!

2013. jún. 6. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!