Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánlanátok nekem finom sütit...

Ajánlanátok nekem finom sütit (kipróbált receptet)?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz a szülinapom, és akarok két fajta sütit készíteni. Az egyik már biztos, hogy ez a sütés nélküli süti lesz: [link]

Kéne mellé valami teljesen más ízvilágú is. Van valami finom, és nem túl bonyolult receptetek?


2013. jún. 10. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha van már krémes sütid szerintem valami sósat csinálni .

Nekem ez bevált : pogácsa : Ha kicsit különlegessé akarod tenni akkor rámát apróra medvegymával vagy , kolbászal keverd ki és igy tedd a tésztára .


PUHA SAJTOS


Hozzávalók

50dkg liszt

2,5dkg élesztő

1 kávés kanál só

2db kocka ráma

1tojássárgája

Kevés tejföl

1 evő kanál zsír

15-20dkg reszelt sajt a tetejére

A hozzávalókból az 1ráma kivételével tésztát gyúrunk, majd kinyújtjuk.

A megmaradt 1 rámát rákenjük, a tésztára: Összehajtogatjuk.

Egy éjszakára a hűtőbe tesszük: Másnap kinyújtjuk, majd 2X 20 perces pihentetéssel, hajtogatjuk:

Tetszőleges formára szaggatjuk: A tetejét meg szórjuk a reszelt sajttal:


170C –ós sütőben addig sütjük, amíg azt nem látjuk, hogy KB 4-5 perc múlva kész.

Amikor már csak ez a 4-5 perc van, vissza ki kell venni az, süt öböl. / Mert a zsiradék miatt tovább sül /

2013. jún. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is egy sósra szavaznék :) andi konyháján pl isteni finom a sajtosroló. kész rolót is lehet kapni, de leveles tésztából is meg lehet egyszerűen csinálni.
2013. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva nem gondolkodtam sósban, és nem is értem miért, hiszen lesz némi ital is, ahhoz meg jól jön a sós süti, talán ki is próbálom az első válaszoló receptjét. :) Köszi a válaszokat! :)
2013. jún. 10. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!