Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tapasztalt, sütit sütő nők!...

Tapasztalt, sütit sütő nők! Miért megy le a meggyes piskótám aljára a meggy?

Figyelt kérdés
Nem a közepén,nem a tetején,hanem az alján van.Oda lehúzza,de mi???És miért?
2013. jún. 10. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gravitáció. Én nem tudok sütni, de ezt az egyet igen.Úgy tanultam nagymamámtól, hogy a meggy leszórása előtt darált dióval, vagy zsemlemorzsával meg kell hinteni a tésztát és akkor nem süllyed le. Igaza volt.
2013. jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a meggyet forgasd meg lisztben, akkor sem fog lesullyedni a meggy.
2013. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz, ahogy írják, a lecsurgatott meggyet lisztbe kell forgatni, és akkor kb a tészta közepén megáll.
2013. jún. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lisztezd meg! Úgy nem fog.


Nemrég sütöttem én is cseresznyés pitét, kétkedve fogadtam a receptben a hírt, hogy forgassam meg lisztben, mert úgy véltem ettől túlságosan lisztíze lesz. Aztán utánaolvastam, hogy miért is kell, és megforgattam. Kicsit sok lett a liszt, de a meggyek szépen a tetején maradtak. Sütés után nedves papírtörlővel leszedtem a felesleges lisztet a meggyek tetejéről.

2013. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jajj,hát ezt én is tudtam.Lecsepegtettem,és lisztbe forgattam,ezen már túl vagyok. :D

De mégis...és olyan bosszantó!!!

Akkor mást ti sem tudtok :(

Azért köszi a válaszokat!

2013. jún. 10. 21:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a piskótának nem tesz jót, ha sütés közben kinyitod a sütő ajtaját, de próbáld meg, hogy nem a legelején szórod rá a meggy darabokat, hanem, mikor már sültebb a piskóta. Nem tudom, csak egy ötlet. Amúgy engem azért nem szokott zavarni, mert úgyis fejjel lefele szedem ki a piskótát, és akkor ami lesüllyed, egyből a tetejére kerül. :)
2013. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!