Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért olyan népszerű fűszer a...

Miért olyan népszerű fűszer a bors?

Figyelt kérdés
Én is szeretem, csak kiváncsi vagyok, hogy miért van az, hogy szinte minden ételhez használjuk ízesítéshez.

2013. jún. 11. 14:37
 1/5 anonim válasza:
talán mert ízletes..-.-
2013. jún. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, a curry is ízletes mégsem használjuk mindenhez. És ismerek olyanokat, akik nem találják a borsot ízletesnek.
2013. jún. 11. 14:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha már a curry akkor mondjuk úgy, h olyan nekünk a bors mint az indiaiaknak a curry. Ők meg azt használják szinte mindenhez. Egy alap fűszer.
2013. jún. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt valamiért az terjedt el, sok mindenhez megy és az emberek láthatóan szeretik :) Én is sokszor használom, míg curryt csak a zöldségcurrybe teszek, semmi másba, elég furcsa lenne krumplitól szeazámkenyéren át spenótig mindenbe, míg a bors az teljesen OK ezekbe :D

A curry összetett fűszer, vegyük inkább a kurkumát. Nem tudok sok ételt, amibe passzol, mert anyám sose használta s a magyar blogok receptjeiben se szokott előfordulni, az én kreativitásom pedig más irányokban nyilvánul meg. Sokat számít a kultúra és környezet, amiben élünk.

2013. jún. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is sok borsot használok ( meg sok egyéb fűszert is ), de a bors, valahogy nekünk egy alapfűszer. fehér és ritkán zöldborsot is használok, de mindegyiket máshoz.

a feketebors egészben és őrölve is,nálunk sok-sok generáción át a fűszerek egyik fő eleme.

ismételten jelzem, hogy sok egyéb fűszert is használok, ami máshol talán nem is alap egy háztartásban.

vannak régi mondások is amiben írják ( az élet sója-borsa, vagy sava-borsa", szóval a só mellett, mintegy alap.

Sumsum, én szeretem, a családom szereti:)

2013. jún. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!