Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell elkészíteni a...

Hogyan kell elkészíteni a palermoi szószt?

Figyelt kérdés

Régebben ettem étteremben pennével, majd egyszer-kétszer megtaláltam a zacskós változatát (talán knorr volt, vagy maggi). Igaz, az utóbbi már nem egészen olyan volt, mint a frissen készített, de én ezt is nagyon-nagyon imádtam, viszont egy jó ideje már nem találom, gondolom, hogy kivonták a forgalomból. Szeretnék palermoi pennét készíteni, de az a gond, hogy neten sem találok receptet, vagy amit találtam az tonhalas, vagy garnélás változat volt és az említett hozzávalók szerintem teljesen más ízhatást adnának, mint amire én emlékszem.

Úgy tippelem, hogy enyhébb paradicsomos alap fokhagymával, bazsalikommal. Ismeri valaki a receptjét?


2008. jún. 23. 13:39
 1/1 tade ***** válasza:
100%
Szia. Ha jo szoszt akarsz csinalni, akkor ne zacskossat vegyel :) Kinnt elek Olaszba es a jo szosz alapja a paradicsomszosz. ( nem suritett). EN a sziciliai szoszt igy csinalom. Aprora felvagok voroshagymat, amit megpiritok olivaolajon. (nagyon fontos, hogy a szosz midnig olivaolajjal keszuljon, ez adja meg a bukejat), majd hozzaadom a paradicsomszoszt, es friss bazsalikomot. (kb 4-5 nagy levelet) egy kis borsot, es egy kis vegetat, majd hagyom osszeforni.( izles szerint rakhatsz bele fokhagymat is) De ezenkivul te rakhatsz bele padlizsant, cukkinit,vagy chili paprikat, hogy csiposebb legyen, a lenyeg, hogy ezeket az elejen a hagymaval egy kicsit puhitsd meg es azutan jojjon a paradicsomszosz. A vegen amikor a szoszt osszekevered a pennevel, akkor ha tudsz tegyel ra reszelt parmezan sajtot.
2008. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!