Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ilyen alapanyagokból mit...

Ilyen alapanyagokból mit főznétek?

Figyelt kérdés

Karfiol, krumpli, sajt, pár szem paradicsom és paprika, főzőtejszín, kb. 15 dkg sonka, hagyma, tojás, liszt, prézli, szezámmag, pici sűrített paradicsom, rizs, tej.


Rántott karfiolra meg krumpli köretként adott, tudom, de valami mást szeretnék. Várom a tippeket. Kérlek, csak olyan megoldást írjatok, amihez valóban csak a fent említett hozzávalók szükségesek.


Köszönöm, hogy időt szántok rám, és válaszoltok a kérdésemre.


2013. júl. 10. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:

karfiol krémleves ,piritott hagymával

rakott karfiol krumplival .

A karfiolt rózsira szeded puhára ,főzöd ,a burgonyát héjában megfőződ : mepucolod fel karikázod a tojást is.

Jénai aljára egysor krumpli ,egy sor tojás rá erre a karfiol . majd besamel mártással leöntöd a rétegeket . az utólsó réteg krumpli legyen erre tedd a reszelt sajtot és mehet a sütőbe .

paradicsom leves

2013. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rakott tejszines karfiol.


Karfiolt feldarabolod.Jénait kivajazod (ha nincs vaj,akkor tejszint kensz az oldalára,vagy zsirt).

A karfiolt bepanirozod,liszt,tojás,prézli.

Beleteszed a jénaiba szépen,ha sok van,akkor két sor közé teheted a sonkát.

A fzőtejszint fűszerezd be,ami van otthon fűszer,erről nem irtál,ha más nem,akkor sóval,borssal.

Ráöntöd a karfiolra,majd reszelsz rá sajtot.

sütőben fél óra alatt kész.

Én így magában enném,de ha több emberre vagy több napra kell,akkor rizst főzz ki hozzá,amibe vághatsz paprikát kis darabokban.

2013. júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

csinálnék egy pörkölt alapot, mibe a sonkát beletenném apróra vágva. főznék rizst. a karfiolt megpárolnám kicsit.

rétegenként leraknám rizs, pörkölt, karfiol... megint, a tetejét megöntözném a főzőtejszínnel megszórnám reszelt sajttal és pirosra sütném.

ugyanezt krumplival is el tudom képzelni.

2013. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Karfiolpörkölt kicsit lecsósan, hozzá krumplipüré vagy párolt rizs.
2013. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

karfiol/krumplikrémleves/olaszos paradicsomleves benne pirított kenyérszeletekkel, sajttal szórva.


ha egész sonkád van: rántott sajtos sonka szezámmagos bundában a sonkát kinyújtod, sajtszeletekkel vagy reszelt sajttal megszórod, feltekered, fogpiszkálóval összetűzöd, szezámmagos bundába forgatod, vaj és olívaolaj keverékén kisütöd (vagy amin akarod, én így szoktam). A karfiol is nagyon finom sajtos-szezámmagos prézliben sütve.

2013. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!