Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy kis póréhagymám, meg...

Van egy kis póréhagymám, meg egy kis gombám, mit tudnék a kettőből csinálni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 19. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gombával nem tudom mit tehetsz,de ha szereted a póréhagyma levest akkor csinálj olyat.Nagyon finom.Elöszőr is megpucolod a póréhagymát és felkarikázod.A fazékba egy kis vajat teszel és belerakod a póréhagymát.Ezt egy kicsit üvegesre főződ.Ha van krumplid akkor felkockázhatsz egy párat.És beleteszed a fazékba és felöntöd vizzel.Raksz bele erőleves kockát és izlés szerint megsózod.Ha kész hagyod egy kicsit kihülni.Majd egy tojás sárgáját egy külön tálba teszed.A fehérjére nincs szükség.Szóval a sárgáját és tejfőlt összekevered és beleteszed a levesbe és összekevered.Kész is van.Nagyon finom!
2009. okt. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy kajába szeretném a kettőt,de köszönöm:) Meg levest azért nem szeretnék,mert gulyásleves és korhely leves is van otthon:)
2009. okt. 19. 09:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Főzd meg a hagymát,kb 4 cm-es darabokra vágva, de csak néhány percig főzd sós vízbe!Ha kész ugyanebbe a lébe dobd a darabolt gombát!Ha van sonkád, vagy szalonnád, pirítsd meg apróra vágva.És ezt mind önsd bele egy jénaiba. (hagyma, gomba , sonka amit engedett zsíradékkal együtt!Kis sajt rá, és sütőben összesütni 10 perc alatt !Isteni!
2009. okt. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A gombát meg a hegymát kevés zsiradékon párold meg, esetleg valami sonka-szalonna-félét vagy szalámimaradékot is, üssél rá pár tojást és süsd át, a tetejére lehet még reszelt sajtot is adni.
2009. okt. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg van egy kis tejszíned, vagy tejed, csinálj póréhagymás gombás mártást, tésztára,hamar kész van és finom is (én imádom)
2009. okt. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Gombát-hagymád felvágod, kis olajon megpirítod, pár felvert tojással dúsítod. Tetejét borssal, pirospaprikával, petrezselyem zölddel díszítheted. Piritós kenyérrel isteni főétel! Bár azt nem írtad, hogy van-e otthon tojás :)
2009. okt. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hogy készíted a gombamártást?Mármint azt még tudom,de a hagymát,h rakjam bele?Megfőzzem előtte?Vagy a gombával együtt főzzem?Pároljam?

Egyébként van tej is,tejszín is...

2009. okt. 19. 11:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vajon szoktam magpárolni a pórét, aztán hozzá a gombát, petrezselymet, megszóróm liszttel, felöntöm tejszínnel (tejszín jobb hozzá mint a tej) só, bors, esetleg vegeta, és kész.

Ha van sajtom, azt is szoktam rátenni.

2009. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úhhh, ez lesz:) Köszönöm:))
2009. okt. 19. 12:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Szívesen. Remélem ízlik :-)
2009. okt. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!