Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan érdemes/finomabb a...

Hogyan érdemes/finomabb a brokkoli?

Figyelt kérdés
Napi 50dkg csirkemellet, ugyanennyi rizst és brokkolit tervezek majd fogyasztani (edzőtermi edzés miatt, de ez most nem fontos). Próbaként anyum delikátos vízben főzött ki előfagyasztott brokkolit. Az íze elég érdekes, de a brokkoli állaga olyan volt körülbelül mint a takony. Alig tudtam megenni. A kérdés az, hogy ha csirkével együtt serpenyőben, kevés olajon párolom(?) másabb lesz? Persze itt is megy rá bors és csirkefűszer keverék. Tudom, ki kell próbálni, de hátha van már valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata.

2013. júl. 13. 09:23
 1/2 anonim ***** válasza:

hangyányi zsiradékon párold nagyon pici víz hozzáadásával.

egy kiskéshegynyi szódabikarbónával szórd meg, így az eredeti zöld színe megmarad, és máris kellemesebb látvány. ne hagyd túlfőni, roppanós maradjon.

fűszerezheted gazdagon ízlésed szerint. a vastagabb szárrészt is használd fel, karikára vágva, csak pár perccel előbb kezd párolni.

szerintem meg fogod szeretni, pláne, ha a fűszerekkel variálsz.

2013. júl. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Főzni is jó, bár kétségtelen tény, hogy olyankor a kiázó ásványi anyagokat kiöntöd a főzőlével, tehát nem javasolt, de főzve is el lehet készíteni, nem lesz föltétlenül "takony " állagú, csak ha túlfőzöd.


Ami viszont ennél ezerszer fontosabb, hogy a kérdésedből valahogy úgy tűnik, mint ha ezt a 3-mas kombinációt (csirke rizs brokkoli) hosszú távra terveznéd.

Nincs a világon az az épeszű diéta, ami ennyire végletesen leszűkített választékot írna elő.

Ha tényleg ezt tervezed, amit sugall a kérdésed, ez egy ez rettentő egészségtelen dolog! Ha még sportolsz is, akkor hatványozottan egészségtelen!

2013. júl. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!