Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok finom joghurtos-baracko...

Tudtok finom joghurtos-barackos sütiket jó recepttel?

Figyelt kérdés

Van itthon egy barack befőtt, babapiskóta, pudingpor, joghurt meg csoki, ezekből szeretnék valami hűtött, finom édességet. 4 db citromom is van.


Nem bögrésre gondoltam. Köszi a válaszokat! :)


2013. júl. 17. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A babapiskótát rumos baracklekvárral megkened, a tál aljára teszed. Habtejszínt versz fel, a joghurtot kikevered vaníliás cukorral és porcukorral és zselatin fix-szel, esetleg egy citrom héja és leve is bele mehet. Beleteszed a habtejszínt, megkened a babapiskótát, beleszórod a barackokat és addig rétegezed, amíg szeretnéd.


A hűtőben 1-2 óra alatt megdermed. A tetejét barackszeletekkel díszítheted, vagy esetleg zselésített barackokkal, de akár tortabevonó csokoládéval is (a megdermedt krém már elbírja).


Én egy 26 cm-s tortaformához 30 dkg babapiskótát, 5dl joghurtot és 3-4 dl habtejszínt használok el. A cukor ízlés szerinti.


Ha a tetejére csokit raksz, az aljára is süthetsz kakaós piskótát esetleg.

2013. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon jól hangzik. Nincs habtejszínem (az a baj, hogy a legtöbb általam olvasott barackos-joghurtos sütihez kell), de köszönöm szépen az ötletet, ki fogom próbálni!!! :))
2013. júl. 17. 12:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem idegenkedsz a nyers tojás használatától, akkor tojáshabbal is helyettesítheted.


A túrótortába amit készíteni szoktam pl. 3 tojás sárgája (cukorral kikeverve) + felvert habja kell + az áttört túró (ez ugye tetszés szerint helyettesíthető joghurttal, krémsajttal, akármivel). Ugyanígy, a tiramisuba is ez kell + mascarpone. Nagyon finom így is.


Azért preferálom a habtejszínt, mert kevésbé macerás, mint felütögetni és szétválasztgatni a tojásokat.

2013. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!