Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Francia hagymaleves? Aki...

Francia hagymaleves? Aki csinált már ilyet attól szívesen venném ha segítene?

Figyelt kérdés
holnap hagymalevest szeretnék csinálni. A cipós verziót, aminek a tetejére sajt meg piritós kerül. Leirnátok ki, hogyan készíti?
2009. okt. 23. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én a cipós verziót nem csinálom, mert nekem az macerás kisgyerekkel. :) Amúgy nagyon egyszerű receptem van:


6 fej hagymát kicsi vajon megdinsztelünk. Pici só, csipet szerecsendió és csipet fehérborsot szórok rá. Felengedem 1 liter vízzel. Bele 2 húsleveskocka, és felfőzöm. A végén beleöntök 2 dl főzőtejszínt.


Levesbetétnek pirítósra füstölt reszelt sajtot olvasztok, és arra merjük rá a levest.


Nagyon finom és egyszerű. Cipóban annyi, hogy levágod a cipót, kibelezed, sütőben picit megpirítod, és abba teszed a levest, és úgy szórod rá a levesre (meg a cipó tetejére) a reszelt sajtot.

2009. okt. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

A francia hagymalevesnél a hagymát vajon megdinsztelem, cukorral meghintem, karamellizálom, felöntöm húslével, vagy vízzel, és leveskockát teszek bele. lehet fehérbort is. Ízesíteni só, bors. Ez a francia hagymaleves!

A fokhagymakrémlevest pedig: a fokhagymát vajon megpárolom, felöntöm a húslével, teszek hozzá még fokhagymát, só, bors, a végén pedig 2 dl főzőtejszínt. Pont ma is ezt ettünk. Kenyeret, zsemlét lehet vajon pirítani (v egyszerűen a mikróban megszárítani), és sajtot rá. Igen fini!

2009. okt. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Sztem az elsőé jobb! Cukor, meg karamellizálás? Hagymalevesbe?? Minek? Tök felesleges.
2009. okt. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Azért, mert EZ a francia hagymaleves!!! Semmi másért!
2009. okt. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én beírtam a google-be, hogy francia hagymaleves, hááát... kb. tizenhét féle van, és mindre az van írva, hogy francia hagymaleves...
2009. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Jah, és egyben sem volt karamellizálás...
2009. okt. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Én egy étteremben ettem ezt, és francia hagymaleves néven futott. A szakács volt olyan drága, h elmondta a receptet.


Amúgy meg nem tök mindegy? :) Ezen kár vitatkozni. Finom és kész, mindegy hogy milyen hagymaleves :)

2009. okt. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Most csak hirtelen egy találat. Bár mindenkinek mást jelent a francia hagymaleves, meg a spenót is:-) [link]
2009. okt. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A hagymát vajon kell párolni - nem piritani -, kevés vizzel (ha van egy részét száraz fehér borral lehet helyettesiteni) felönteni, sóval és frissen örölt fehér borssal füszerezni, csak annyira, hogy ne legyen hig, és addig fözni, amig a hagymák megpuhulnak, de nem esnek még szét.

Tüzálló tálba (esetleg adagonként kisebb tálacskákba) töltsd a levest, vajon piritott baguette (francia kenyér) szeleteket tegyél a tetejére ér szórd meg reszelt sajttal (a legjobb a francia Gruyère) és forró sütöben süsd, amig a teteje piros lesz, de ne kezdjen még barnulni.

Ezt a receptet Franciaországból kaptam egy drancia barátnömtöl - ez a családi receptjük.

2009. okt. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én így szoktam:

Kb 60 dkg vékonyra szeletelt hagymát 2 ek. vajon megpárolok,fűszerezem sóval,borssal,szerecsendióval,kevéske félszáraz fehérborral(1-2 dl),felöntöm 1,5-2 l húslével vagy ugyanennyi vízzel+2-3 leveskocka,majd hagyom főni.Nem kell túl sokáig,mert a hagyma gyorsan megfő.Viszont hagyom szétfőni,ekkor átpasszírozom egy másik edénybe(általában sikerül annyira szétfőzni,hogy elég egy szűrőn átnyomkodni),és ha újra felforrt,fél liter tejszínnel "selymesítem".Szükség szerint utólag még lehet ízesíteni.Nagyon finom,mi legalábbis nagyon szeretjük :)

A cipó: megskalpolod,kibelezed,sütőben kicsit pirítod(nem szárítani kell!),és szerintem fontos hogy tálaláskor még meleg vagy legalább langyos legyen,a tetejére is tálalás előtt nem sokkal érdemes ráolvasztani a sajtot,frissen az igazi :)


Szóval egyáltalán nem bonyolult,és megéri elkészíteni,mert szinte biztos hogy a család új kedvence lesz :)

2009. okt. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!