Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az a Gyros? Mik vannak...

Mi az a Gyros? Mik vannak benne? Finom?

Figyelt kérdés
2009. okt. 23. 21:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

görög kaja, imádom :D

pitába (ami egy ilyen összehajtott tészta kb) van hús asszem a tradicionális az borjú meg paradicsom, uborka, hagyma, öntetek (lehet tejföl vagy csípős is)

2009. okt. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Számtalan változatát ettem már, nagyon szeretem, de az az igazság, hogy legjobban izlik az eredeti!

Háromféle hús, specifikus gyros fűszerkeverék, zöldségek, öntet, és attól függően hol eszed (mármint tányérról vagy kézből) sült krumpli, vagy egy jellegzetes lepény!

Kóstold meg, szerintem izleni fog!

2009. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A kedvencem!!!!! Áll zöldségekből, (kígyóubi, paradicsom, hagyma, saláta vagy káposzta, meg amit szeretsz) meg sült husiból. Én csirkemellel szeretem, mert az jó omlós benne, de hivatalosan nem abból készül. (ezt nem tudom talán birka) és az egészet meglocsolod joghurtos, fokhagymás öntettel, pitába adalod vagy mellé eszed. Isteni!
2009. okt. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Eredetileg görög étel. Nyársra fűzött hús, amit forgatnak és szépen megsült réteget levágják, így kis falatkákat kapnak. Általában pitába töltik, paradicsommal, káposztával, hagymával, uborkával, tzatzikivel és csípős szósszal.

Ha tálban kéred, akkor sült krumplit adnak hozzá. Lehet csirke, pulyka, de eredetileg bárányhús az alapja.

2009. okt. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
ez jól hangzik :D köszi a válaszokat :)
2009. okt. 23. 21:21
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Te hol élsz? Most jöttél a marsról, hogy nem tudod, mi a gyros?
2009. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én is ezen lepődtem meg hogy még van olyan aki a mai világban nem tudja hogy mi az a gyros de utána eszembe jutott hogy lehet hogy csak idősebb korosztály vagy egyszerűen nem olyan tájékozott, nem kell megszólni érte. én nagyon szeretem, bár az igazinak biztos hogy nyomába sem érhet amit itthon csinálnak.
2009. okt. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%
Nos ha valaki végigmegy az utcán, vagy bemegy egy "plázába", ha nyáron strandra jár vagy épp a Balatonon, minden második méteren belefuthat egy gyrososba. Szóval tényleg elég ciki, ha valaki ezt nem tudja.
2009. okt. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Eredetileg a pitát humusszal kenik meg(csicseriborsó krém),de már évek óta nem ettem olyat,amiben van...
2009. okt. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Lehet, hogy egy kis faluból származik. Ott aztán nincs gyros. Lehet, hogy nem is tudják mi az.
2009. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!