Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olyan ételek, receptek,...

Olyan ételek, receptek, amiket maradékból lehet készíteni?

Figyelt kérdés
Más topic-ban olvastam, hogy vannak olyan ügyi háziasszonyok, akik sosem dobnak ki ételt és minden maradékot felhasználnak valahogy. Nálunk sajnos elég sok kaja (maradék) megy a szemétbe, mert lövésem nincs hogyan lehetne újrahasznosítani. Pl. most van a hűtőben egy halom húsleves, valamennyi párolt rizs és egy pici sült csirke. Vagy a múltkor volt hagymaleves, makaróni, darált hús szaft (egy pici). Nem tudom, ilyesmiből miket lehet még csinálni? Ötletek?
2009. okt. 23. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

pl valmi rakottatt.

a riszt meg felengedheted a huslével.

2009. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát amiket felsoroltál azokból most nem tudok mondani,de pl a megmaradt burgonyapüréből lehet késziteni lángost liszttel és tojással összekeverve és olajban kisütve. Akkor a megmaradt kenyérből tudsz csinálni fasírtot,a megmaradt befőttes levet ráöntheted kisült piskotára és felkockázhatod,akkor a megmaradt párizsit kiránthatod,a megmaradt baba piskotát leborithatod pudinggal,a megmaradt házi süteményeket összedolgozhatod és kisütheted vagy ledarálod és kokuszgolyót készitessz belöle.

Ennyi jutott most igy hirtelen eszembe:)Remélem valamennyit tudtam segíteni:)

2009. okt. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én a pörköltszaftot el szoktam tenni mélyhűtőbe. Van, mikor tarhonyához keverem, vagy csirkemell-paprikáshoz (azért az igazi pörkölt mégis sertésből vagy marhából van). :)


Húslevesből lehet hagymalevest csinálni (ahhoz kell húslé), és egyéb más krémleveseket is, pld. brokkolikrémleves, spárgakrém leves, stb.


Makarónit tepsibe rakod, előbb persze kivajazod, megszórod sajttal, kis tejföl, és megsütöd ropogósra sütőben.


Párolt rizs, sült csirke? Rizsre ütsz 2-3 tojást, fűszerezed és kész a tojásos rizs. A csirkét meg átsütöd, és megszórod kis fokhagymás sóval. És máris kész az új kaja. :)

2009. okt. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3. vagyok. SZóval bocsi, a tojásos rizs úgy készül, hogy pici olajra rádobod a maradék rizst, és ráütsz 2-3 tojást, só-bors-vegeta, és megsütöd együtt a rizzsel. (minhta rántottát csinálnál)
2009. okt. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Írd be a Google-ba ,hogy "Maradék ételek felhasználása"ott nagyon sok hasznos receptet találhatsz.

Én a maradékokat általában lefagyasztom,és ha kell,felhasználom.A húslevest mindenképpen fagyaszd le kisebb adagokban ( dobozban a legcélszerűbb)Zöldséglevesekhez is felhasználhatod víz helyett,ugyanígy a pörkölt szaftot ispl.krumpli levesbe vagy bablevesbe.

2009. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jók! Várok még, akinek van tippje!
2009. okt. 23. 21:50
 7/12 anonim ***** válasza:

A huslevest (levet) vetek kidobni, le kell fagyasztani, es barmihez felhasznalhatod kesobb, pl. rizset abban fozod 100x finomabb.


Ha volt a leveshez zoldseg, azt is ha kulon rakod elall par napig, bele lehet tenni egy rizseshusba, vagy egy franciasalatat csinalhatsz belole.:D


A tesztat/rizset sokaig nem lehet orizgetni, de fel lehet dobni, vagy bizonyos modokon tovabb lehet tarolni.


Tesztat akar 1 hetig is ha fozes utan lemosod hideg vizzel majd keves (oliva)olajba beforgatod. Letakarod folpakkal hutoben siman elall 1 hetig (legfeljebb kicsit bedobod forrovizbe ha megszikkadt)


A kesz rizset siman fagyaszthatod magaban is. vagy akar a daralthussal egyutt osszekeverve.


A sult csirke meg finom, az nem all el (nem marad belole:D ne hazudj xD). Ha megis akkor vagd fel aprora, keverd be majonezzel + 1-2 coriander levellel (vagy mas fuszerrel amihez kedved van), es marha jo szendvicsre, van vmi neve de elfelejtettem.


A hagymaleves az egyetlen amihez nincs otletem.

2009. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 igabcsy ***** válasza:

Ó, hát ezek nagyon egyszerű dolgok.

párolt rizsből készíthetsz: rakott kelkáposztát, rakott kariolt, töltött paprikát

sült csirkéből: orosz hússalátát, vagy ledarálod és mustárral, margarinnal, tejföllel, fűszerekkel ízesítve készítesz belőle pástétomot melegszendvicsre.

makaróniból: pl. zöldséges makarónit

Húslevesből: ha nincs tésztával befőzve, akkor egy részét nyugodtan lefagyaszthatod. A maradékból sajtlevest vagy fokhagymalevest készíthetsz. Husok mellé készíthetsz mártást, amit a húslevessel engedsz fel.

A darálthús szaft - nos ez nem tudom milyen jellegű és miből maradhatott - így erre nincs ötletem.

2009. okt. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Makaróni:keverd össze ketchuppal,és reszelt sajttal.Tedd egy kizsírozott tepsibe és süsd át.

Rizs: paradicsomlevesbe tészta helyett.

vagy: tegyél bele borsot,szerecsendiót,1-2 tojást.Gyúrd jól össze és olajban süsd ki pogácsának.Főzelékre nagyon jó feltét.

vagy: tegyél hozzá borsot,pici oregánot,annyi teje,vagy tejfölt,hogy ne legyen szára.Zsírozz ki egy tepsi( olaj nem jó)a rizsből fomálj gombócokat,rakd egymás mellé a tepsibe,minden gombóc közepébe üssz egy tojást,Csak addig süsd,amíg a tojások fehérje megszilárdul.Ha gazdagabban akarod,akkor reszelhetsz rá sajtot is.

2009. okt. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Rizs:rizsfelfújt

Zödségek a levesből:leturmixolva,esetleg még egy kis fűszer:kenyérrekenhető

Hús:pástétom-hidegen,bármilyen töltött kaja-melegen

Húsleves :legegyszerűbb lefagyasztani,ha nincs fagyasztó,borsóval+csirkével+galuskával raguvá lehet "átalakítani"

2009. okt. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!