Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tudok friss paradicsomb...

I hate this world kérdése:

Hogyan tudok friss paradicsomból paradicsomszószt csinálni? (sűrített paradicsom nélkül)

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 22:38
 1/5 doboszoli ***** válasza:

Én így készíteném:

Jó érett paradicsomot kicsumáznék, apró lyukú húsdarálón héjasan, magosan átengedném, majd botmixerrel megjáratnám.

Felforralni, fűszerezni (só, cukor, kicsi bors, zellerlevél opció), majd gyenge habarással kissé besűríteni.

Ha nem akarod habarni, főzéssel is besűrűsödik, de időigényesebb.

2013. júl. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Lehet kapni kifejezetten paradicsom-paszírozót is!


Másrészt:

ha a paradicsomot leöntöd meleg vízzel, ettől megreped a haja, lehúzod, akkor már elég csak cikkekre vágnod, és feltenni főni, (az 1-es által írt fűszerekkel) ez esetben nem kell passzírozni, vagy darálni, és a haja sem fog a fogad alá kerülni a szószban.

2013. júl. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 doboszoli ***** válasza:

A darálás és a botmixerezés a héjazást és a passzírozást "helyettesíti".

Nekem így egyszerűbbnek tűnik, és (feltehetőleg a héjtól??) sűrűbb, testesebb. A héj pedig úgy "eltűnik", mint az aranyóra.

Még paradicsom befőzésnél is működik a módszer, ajánlom kipróbálni.Ott term. nem habarunk, csak forralás után kevés Na-benzoátot adunk hozzá, majd úvegbe, és irány a szárazgőz.

2013. júl. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem kötekedni akarok, akartam:

A kérdező kérdezte, hogyan tud...?

Te írtál egy módszert, én is írtam egy módszert, meglehet, hogy még mások is írnak további módszereket, ...

ettől szép az élet!! :)))

2013. júl. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 doboszoli ***** válasza:
Én sem, nincs harag. Szép (hűvös) napot!
2013. júl. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!