Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lapcsánka/cicege olaj nélkül,...

Lapcsánka/cicege olaj nélkül, sütőben jó lesz?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs itthon étolaj, max. olivaolaj. Arra gondoltam, berakom a lapcsánkát/cicegét a sütőbe (nálunk krumplis pogácsa, amúgy ugyanaz), hátha úgy is megsül. Esetleg vékonyan megkenem mindkét felét oliva olajjal, aztán kész.

Anyósom szokott fasírtot csinálni sütőben, innen az ötlet, hogy akkor a lapcsánka is jó lehet olaj nélkül.


Szerintetek?


2013. aug. 3. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz jó, mert az olaj hiányában pont azok a kémiai reakciók nem fognak lezajlani, amelyek eredménye a finom ízhatás lenne. Próbáld ki, talán ízleni fog neked, ha nincs összehasonlítási alapod.
2013. aug. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én szoktam sütőben is sütni, úgy is finom, bár kicsit más, alja és a teteje jó ropogós lesz, a közepe kicsit puha, sütőpapírral bélelt tepsit enyhén kiolajozok és arra teszem a kuszmát, elég sok idő kell, mire jól átsül, de ne legyen túl vékonyan, mert akkor elég kemény lesz.
2013. aug. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! Azt hiszem, inkább akkor hanyagolom, nehogy ne sikerüljön.
2013. aug. 3. 09:04
 4/11 anonim ***** válasza:
Használj zsírt! :)
2013. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Apukám mindig tepsiben süti,és nagyon úgy is. Igaz olaj szerintem kéne alá.
2013. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*nagyon finom
2013. aug. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek is! sajnos nincs itthon zsír sem, vásárolni meg nem tudok most menni.
2013. aug. 3. 11:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod olivával megkent sütőpapíron, de mint írták nagy esély van rá, hogy száraz, kopogós lesz sütőben sütve.
2013. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 doboszoli ***** válasza:
100%
Igen, de a fasírtban van 30-40% zsírtartalom, ugyanez a reszelt krumpliról nem mondható el.))
2013. aug. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

ez igaz, köszönöm


Mindenkinek ment a pont!

2013. aug. 4. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!