Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért egészségesebb a mikróban...

Miért egészségesebb a mikróban készült chips, mint a bolti?

Figyelt kérdés
gondolom a zsíradékokhoz, és adalékokhoz van köze, de pontosan mik azok amiktől egészségtelenebb

2013. aug. 18. 23:33
1 2
 1/17 acelsziv ***** válasza:
16%
ki mondta, hogy az?
2013. aug. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Azért, mert nem bő olajban sütöd ki, hanem csak picit meglocsolod a krumplit. A másik meg, hogy a bolti chips-et agyon sózzák. Otthon meg annyit raksz rá, amennyi neked elég.
2013. aug. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
AZ előttem szólóval értek egyet, adalék mindegyikben ugyanannyi van, néhány nem is krumpliból készül csak burgonyakeményítő+ liszt és mindenféle adalékanyag (épp tegnap volt szerencsém egy ilyen változathoz).
2013. aug. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Én magamnak készítem sütőben. A mikró sem egészséges, a bolti meg pláne. Amúgy nem csak krumpliból lehet, de te gondolom vmi instant mikrós változatra gondoltál.
2013. aug. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
14%
Az olaj mennyisége az lényegtelen ilyen szempontból. Maga a só mennyisége sem meghatározó. A minőség a lényeg. Mert rossz minőségű olaj és só ölni tud, de jó minőségű (pl himalájai) gyógyítani. Persze nem túlzásban.. Az adalékok meg mérgek, erről soha nem is állított mást senki sem. (Finomított olajat használ egy átlagember, de attól nagyon sok jobb van, pl kókuszolaj.)
2013. aug. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Nem azt írtuk és a kérdező sem, hogy egészséges. Hanem egészségesebb, kis különbség...

Egyébként most őszintén egy krumpliban mi egészségtelen van? Az olajjal sincs semmi probléma kis mennyiségben, pl. egy jó minőségű olívaolaj.

2013. aug. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

Az olíva olajjal semmi gond nincs, de hogy chipsekben az lenne? Na ne!


A megfelelő zsír önmagában nem rossz. A mikrosütő meg nem jó.


Inkább hámozz vékonyra burgonyát, almát, akármit, és sütőben süsd meg.

2013. aug. 19. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%

Semmi baj nincs a mikrósütővel! Ez sem károsabb, mint pl. a

mobiltelefonok! Ahogy a napraforgó olaj, vagy a közönséges só sem káros. Az olívaolaj és a Himalája só sem egészségesebb, csak sokkal drágább, és a kereskedőknek ezeket is kell adni.

Amit otthon készítesz, tudod, hogy mi van benne. Ezért egészségesebb, mint a bolti.

2013. aug. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez butasag. Ha otthon csinalom, abba is ugyanannyi olaj, so kerul. Nincs lenyeges kulonbseg. En ha chipset kivanok akkor veszek boltit mert az jobban izlik. Mertekkel semmi baj nem lesz. En mindent eszek, megis gebe vagyok. Csak azt eszem amit akarok.es annyit amennyi kell.
2013. aug. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat^^ Egyébként arra a chipsre gondoltam hogy felszelek vékonyra 1 krumplit feltűzdelem egy nyárs szerűségre kicsit megsózom, és úgy teszem mikróba, szerintetek?
2013. aug. 19. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!