Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell babfőzeléket...

Hogyan kell babfőzeléket csinálni?

Figyelt kérdés

Kérhetem részletesen, ki hogy csinálja? Mert abszolút kezdő vagyok.

Köszönöm a segitségeteket!


2009. okt. 30. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szárazbabot vagy zöldbabot akarsz?

Zöldbab: megfőzöd sóba-vízbe,teszel bele egy kis kakukkfüvet.Ha megfőtt készíts rántást,tegyél bele pirospaprikát és fokhagymát,és rántsd be a főzeléket. ( Ha véletlenül nem elég sűrű,akkor lisztet keverj el vízzel,és habard bele a főzelékbe,hogy elég sűrűú legyen.)Ha kész,én szoktam bele tejfölt is tenni.

Szárazbab: A babot előző este beáztatom.Másnap feltesezm főzni,só,bors,pici fokhagyma.Ha megfőtt berántom.Aki szereti tehet bele ecetet is.Van aki a rántásba tesz pirospaprikát,van aki nem.

2009. okt. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szárazbab. Köszi. :)

Attól félek megáll benne a kanál, olyan rántást csinálok. :)

2009. okt. 30. 10:31
 3/3 anonim válasza:
Én a főzelékeket leginkább keményítővel sűrítem. Finomabb és egészségesebb is. Közepes lábos mennyiséghez 3-4 evőkanál keményítővel kezd, így biztos nem áll meg benne a kanál. Ha nem elég sűrű tegyél egy keveset a tejfölbe is. Nem szabad ez után sokáig forralni!
2009. okt. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!