Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütőben lehet pálcikán grillez...

Sütőben lehet pálcikán grillezni (saslik)?

Figyelt kérdés
Elvileg van a sütőnek grill funkciója és kíváncsi lennék, hogy működik. Ha garnélát, zöldségeket felhúzok hurkapálcikára ugyanúgy grillez mint tűzön?
2013. aug. 24. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
nem lesz olyan jó kis füstös íze, de amúgy ugyanaz.
2013. aug. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen nagyon finomra meg lehet sütni. én is minden jóval megpakolom a nyársat (az a közepes bambusz ) ami keresztben átéri a tepsit. először becsomagolom fóliába, hogy párában puhuljon egy kicsit, majd leszedem a fóliát és forgatva pirosra sütöm. a nyárs két vége a tepsi szélén van, így tudom forgatni. a tepsibe fóliát teszek, mert csöpög pl a szalonnazsír és oda is ég egy kicsit de így nem tepsihez.Téli estéken így gondolunk néha vissza a nyári sütögetésekre.

a garnélát is megsütheted így, de azt nem kell befóliázni, mert hamar megsül és a zöldség is. én azt a hagyományos saslikhoz írtam.

ha nincs hegyes bambusznyársad, akkor faragd meg egy kicsit a hurkapálcát, mert amúgy csak döfködni lehet, az meg nem jó :)

2013. aug. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a fa pálcát mindig be kell áztatni sütés előtt, mert megég
2013. aug. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A bambusz soha nem ég meg, lemosom és többször is szoktam használni.

egyébként lehet kapni akár a Tescóban is, a party kellékeknél, csomagban. esztergált, a két vége igen hegyes. fogvájó is van ehhez hasonló.

2013. aug. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!