Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell csinálni a tejbegrízt?

Hogy kell csinálni a tejbegrízt?

Figyelt kérdés
2013. aug. 25. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahány kanál griz, annyi deci tej, en szoktam bele tenni öt evokanalankent egy kanál cukrot, aztán surusodesig főzni.
2013. aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok konyhatunder,de a hugomnak szoktam csinalni. Forralok kb. 4 dl tejet, amikor forr belekeverek 3 kanal grizt,es tovabb kavarom,hogy amig surusodik,ne egjen le,ne csomosodjon ossze. Ha kesz akkor keverek bele egy kis cukrot,es par csepp vanilaaromat. Utanna turmixgepbe teszem,mert a hugom habosan szereti:) nagyon kremes. Fahejjal,gyumolccsel esszuk.
2013. aug. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam beletenni 1 cs. vaníliás cukrot, és egy csipet sót, ami szerintem fontos.
2013. aug. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én csak úgy látszatra szoktam a tejbe, beleszórni a grízt. Lehetőleg nem egy helyre szórom, hanem szépen adagolva, hogy ne legyen csomós. Sót is teszek bele.

A tányért amibe kiöntöm megszórom egy kis cukorral. :)

Amikor kiteszem a tányérba a kész tejbegrízt, akkor jól megcukrozom. A tetején a cukor megolvad. :D Kakaóport szoktam még a tetejére tenni.

Szerintem az, hogy milyen sűrű lesz, azzal lehet kicsit variálni, hogy meddig főzöd. Ha forráskor leveszem, akkor szerintem túl híg /ezt befolyásolja mennyi gríz van benne/. Ahogy bugyog még kavargatni szoktam kicsit és sűrűsödik. :)

2013. aug. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
1 liter tejhez 100 gramm gríz. Forráskor beleöntöm, kevergetem. Mehet bele csipet só, vaníliás cukor is, ahogy azt már írták előttem, ízlés dolga. A cukrot azután szoktam beletenni, hogy elzártam, akkor még forró, szétolvad benne, de így nem ég le az edény aljára a tejbegríz.
2013. szept. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!