Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S. , ha rizslisztből...

S. O. S. , ha rizslisztből sütök muffint, kell valamit máshogy csinálnom mint a rendes liszttel, ill. ugyanolyan jó lesz?

Figyelt kérdés

2013. aug. 28. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:

rizslisztböl nem fog sikerülni : A magyar rízs liszt tartalmaz glutént : A kinai rízs liszt pedig olyan mint a puder :nem alkalmas sütésre

Glutén mentes lisztet vegyél : ebböl is a süteményekhez való lisztet : Barbara ,vagy Schar lisztet.

[link]

[link]

2013. aug. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amikor a rizslisztből nokedlit kavartam és kiszaggattam, úgy szűrtem le, mintha vízbe öntött grízt öntöttem volna ki. (El is dugult a mosogatóm!) :)))


Aztán olvastam valahol, hogy a "nem normális" lisztekből készített cuccokat fél órát-órát pihentetni kell, hogy a bennük levő rostoknak (akármiknek) legyen idejük "kidolgozni magukat", szóval a palacsintát is pihentetem a bekavarás után, mielőtt elkezdem sütni.

Muffint még nem próbáltam!

2013. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sikerülni fog. Sokszor csináltam már rizslisztből muffint, piskótát, browniet és egyéb sütiket és mindig olyan lett mint a sima lisztes. A magyar rizsliszt nem tartalmaz glutént. Pont hogy a lisztkeverékek tartalmazhatnak (20 mg/kg alatti mennyiség megengedett). Én glutén érzékeny vagyok és nagyon szigorú diétát követek és én még liszt keveréket, illetve kukoricalisztet sem használhatok csak rizslisztet. Egyébként nokedlit is hasonlóan kell csinálni mint a simát csak kell bele egy kis burgonyakeményítő és vaj.
2013. aug. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem, hogy egy kis szódabikarbonát is kell bele rakni (ha a recept nem írja akkor is).előző voltam
2013. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Köszi!

A szódabikarbónát a nokedlibe, vagy a muffinba kell tenni?? :)))

2013. aug. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már sülnek is:D Nagyon köszönöm a válaszaitokat! :)
2013. aug. 28. 14:36
 7/10 anonim ***** válasza:
bocsi...a muffinba kell a szódabikarbóna :)
2013. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszi!
2013. aug. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen lett? :)
2013. aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Háát...bent volt vagy 50 percet is a sütőben de fura állaga lett...Mintha sületlen lenne,pedig nem az...Holnap rendes liszttel próbálom :D

Amúgy ez volt az a recept: [link]

2013. aug. 28. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!