Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Durum lisztből, teljes kiőrlés...

Durum lisztből, teljes kiőrlésű lisztekből lehet jó pizzatésztát csinálni?

Figyelt kérdés
a nokedli elég rossz lett durummal,a muffin tűrhető,de nem akarok sokat pazarolni,ezért inkább körbeinformálódok hogy jó-e belőlük.
2013. aug. 29. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Én Grahamot szoktam használni, abból minden tök jól sikerül :) Teljes kiőrlésűvel még a palacsinta is nehézkes :(
2013. aug. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én teljes kiőrlésű lisztből csinálok mindent, a palacsintát, piskótát, nokedlit, házi gyúrt tésztát. És mindegyik isteni. Egyáltalán nem nehézkes!
2013. aug. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor ezt próbáld ki:

30 dkg finom liszt

30dkg rétes liszt

1 tojás

1 ek méz

2-3 tk só (izlés szerint)

3-4 dl langyos víz(amennyit felvesz)

Kevés oliva olaj

Ezt követöen nem hiszem,hogy más lisztel is izleni fog.

;-)

2013. aug. 30. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezeknek a liszteknek van egy eleg karakteres az ize,szerintem nem passzol a pizzahoz.
2013. aug. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dehogynem! Az a titka, hogy a tésztát nagyon vékonyra kell nyújtani, jó ropogósra kell sütni, és a feltéttel nem szabad spórolni. Nálunk mindenki utálta régebben a teljes kiőrlésű cuccokat, de például a pizzát azt olyan tökéletesre fejlesztettem a grahammal, hogy mindenki imádja :)) Első voltam.
2013. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!