Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért esik mindig össze a...

Miért esik mindig össze a piskóta sütés közben? (többi lent)

Figyelt kérdés
Hagyományos gáz tűzhelyünk van. 8 fokozat van rajta. Amikor sütöm a piskótát előmelegítem min. 10 percig 7-8-as fokozaton. Beteszem a piskótát kb. 7,5-re és szépen fel is jön, de mivel azt olvasom mindenhol, hogy a sütés felétől a lángot le kell venni, ezért leveszem kb 4,5-re. Ekkor a piskóta legalább 1cm-t veszít a magasságából, vagy még többet. Mi lehet a gond? Talán fokozatosan kellene csökkenteni a hőmérsékletet?

2013. szept. 14. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert rossz fokozaton sütöd!


"120 C = feles fokozat (van egyáltalán ilyen?)

140 C = 1-es fokozat

150 C = 2-es fokozat

160 C = 3-as fokozat

180 C = 4-es fokozat

190 C = 5-ös fokozat

200 C = 6-os fokozat

220 C = 7-es fokozat

230 C = 8-as fokozat

240 C = 9-es fokozat

260 C = 10-es fokozat"


Ez az általános. Csoda, hogy nem égeted halálra.

2013. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 180 fokra teszem be, és 40 perc alatt tökéletesen feljön, és megsül. Nem változtatom a hőmérsékletet, nem nyitom ki a sütőajtót. 40 perc és csodás lesz. Amikor kiveszem, akkor is minimálisan esik össze, annyira, hogy pont jó legyen. Kerek formában szoktam sütni, a közepe fel szokott púposodni közben. Mikor kiveszem, a közepe visszaesik és pontosan vízszintes lesz, nem lyukad be.
2013. szept. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
TILOS NYITOGATNI AZ AJTOT!
2013. szept. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Összesen 8 fokozat van rajta. Azt nem tudom van-e feles, de én a 7 és 8 közé szoktam tekerni a gombot.
2013. szept. 15. 01:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló által leírtak alapján a 4-es fokozat is elegendő lenne.
2013. szept. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!