Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hétfőn ti is a hétvégéről...

Hétfőn ti is a hétvégéről maradt mardékot eszítek meg?

Figyelt kérdés

Szomszéd néni szerint rosszul csinálom mert : szombaton kéne olyat főznöm amit még vasárnap is eszünk : és nem úgy vasárnap főzők annyit amit hétfőn eszünk ..

Azon meg végkép kiakadt ,hogy van amikor szombaton olyat főzök amit még hétfőn is eszünk ..

pl : húsleves ,pörkölt ,


2013. szept. 15. 16:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran igen,mi is.
2013. szept. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy szerintem nincs baj azzal ahogy csinálod.

Másnap is meg lehet a kaját enni.


Legtöbb esetben.

Nekünk például húsleves,csirke,krumpli,rizs szokott maradni vasárnapról hétfőre.


Első voltam.

2013. szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk minden nap főz a feleségem.
2013. szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 intrepid ***** válasza:
91%
"Maradékot"
2013. szept. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Általában igen, mivel hétfőn itt nincs normális piac, a fele árus áruért megy, a boltból meg sok mindent nem szeretek megvenni.
2013. szept. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi még dolgozunk a Férjemmel,és csomagolunk. Ugyhogy hétfőn mi is "maradékot" csomagolunk. De igazából vasárnap van a főzős nap, és egész szerdáig, csütörtökig van csomagolni való főtt étel. Ha érdekel, ma husleves volt, maradt bőven. Holnap viszünk egy-egy csavaros üveg huslevest zöldséggel, tésztával, hussal. Ez igen dus, ugyhogy nem kell második. Kedden rántott hust viszünk, és még mindig marad leves, csak már hus nélkül. Szerdán lecsó lesz, Férjemnek kolbásszal, kenyérrel, nekem még mindig jut egy kis üveg leves mellé. Csütörtökön pörkölt lesz nokedlivel, és uborka. Pénteken a pörkölt "kap" egy kis gombát, tejfölt, és spagettit. Na már vége is a hétnek, és számolhatsz, hogy csak mennyit költöttünk. Ételallergia miatt csak a saját ételünket ehetjük miattam. Szombaton bolt, piac stb egy hétre vásárlás. Persze, ha nem ezzel töltjüka vasárnapot,akkor sincs gond, mert jönnek a gyors kaját/ paprikás krumpli, rakott krumpli, rizses hus, levesek/.
2013. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd néni lehet megteheti, hogy minden nap mást főz, vagy csak annyit csinál, amennyit egy nap megzabálnak. De utálom az ilyen embereket. Mi még néha szerdán is a szombati főztünket esszük, mondjuk megválogatjuk addigra, mert valami gyorsabban romlik. De semmi szégyen nincs ebben, aki saját magára is szeretne időt szánni, az nem teheti meg, hogy mindennap főz.
2013. szept. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
én hétköznap is több napra főzök, a szomszéd néninek túl sok ideje van, mert gondolom, már nyugdíjas...én dolgozom, utazom oda-vissza a melóba, sportolok, van minimális szociális életem is és még aludni és olvasni is szeretnék, meg mosni-takarítani is kell néha...nem fogom arra pazarolni az időmet, hogy minden nap főzzek...ha minden nap főznél, akkor meg az nem tetszene a néninek ;)
2013. szept. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Szomszéd néni kapja be!
2013. szept. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugdíjas vagyok, egyedül élet, én is 2 napra valót főzök, sőt, pörköltfélét hasonlót meg még többet is és fagyasztom le.

Amit szombaton főztem, abból még maradt hétfőre is.

Amit ma főztem, abból még kedden is. Legközelebb majd szerda-csütörtökre főzök valamit, és utána pedig péntek-szombatra.

Feleslegesenek tartom naponta egy tányérkával főzni és minden nap odaállni a tűzhely mellé. Egyébként sem vagyok képes egy tányérra való kaját főzni, olyan keveset sosem sikerült! Arról nem beszélve, hogy a mosogatni való, stb. ugyanannyi, max. kissebbek a lábasok, de semmi értelme naponta kotyvasztani!

2013. szept. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!